Jakub Tau: Ćwiczenia dla dyslektyków

5
(2)

Była już chamska hołota, teraz mamy lojalność (lojalna Jola?) i pytanie, czy rząd PiS nadal jest większościowy, skoro piętnastu posłów jest zawieszonych w prawach członka partii (chociaż nie w prawach członka klubu parlamentarnego). Bez tych posłów rząd będzie mniejszościowy.

Ale! Jeśli wierzyć sekretarzowi stanu Marcinowi Horale (PiS) zawieszeni posłowie są lojalni i jeśli będą tacy nadal, to właściwie… nic takiego się nie stało.

A jednak coś się stało, rząd może stracić nowego ministra. Kontrowersyjny minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (specjalista od płodności i dewiacji), odwiedził babcię w szpitalu. I do tej pory nie wiadomo, czy to on zawlókł do szpitala koronawirusa, czy też od kogoś się zaraził. W każdym razie o jednego ministra mniej. Chociaż, może będzie tak, jak z b. ministrem zdrowia Szumowskim, który zachorował, cudownie ozdrowiał i poszedł na zakupy. Cóż, Szumowski jest prawie świętym, więc w jego przypadku cuda są oczywistością.

A Czarnek? Być może zapoczątkował nowe zjawisko polityczne: rząd bez ministrów, bez większości, za to z wicepremierem, który rządzi Polską.

Jakub Tau

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments