Wolne Sądy o prawach, które mamy, gdy zatrzymuje nas policja – w filmowym spocie

0
(0)

Co robisz, gdy zatrzymuje Cię Policja? Stresujesz się i nie wiesz co począć. Tymczasem masz swoje prawa. Poznaj je, pokaż rodzicom oraz koledze ze stadionu albo koleżance z pracy.

Prawo do gromadzenia się i wyrażania poglądów jest źrenicą wolności i fundamentem demokracji.

Tymczasem ostatnie wydarzenia pokazały, że zgromadzenia często kończą się interwencja Policji i zatrzymywaniem protestujących obywateli. Większość osób zatrzymanych nie zna swoich praw, Policja zaś nie informuje o nich w sposób jednoznaczny. To otwiera ryzyko nadużyć wobec obywateli. Sytuacja taka może się przydarzyć każdemu, niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu, orientacji politycznej czy seksualnej. Dlatego przygotowaliśmy dla was krótki film o tym jakie prawa przysługują wam podczas zatrzymania i kontaktu z organami ścigania.

Nie jest to wyliczenie kompletne, ale skupiliśmy się na trzech z nich. Jakich? Sami zobaczcie. Udało się nam stworzyć wyjątkowy spot wyreżyserowany przez Antoniego Ferencego. Spot o asertywności. Ma nas ośmielić do egzekwowania przysługujących nam praw. Taka postawa chroni nas przed ludźmi – oraz instytucjami – którym wygodnie jest nam te prawa odbierać.

Dziękujemy znakomitemu Piotrowi Głowackiemu za to, że przyjął nasze zaproszenie do udziału w tym projekcie. Dziękujemy też pozostałym statystom i aktorom. Choć policjanci są przebrani, to zatrzymani aktywiści grają po prostu siebie Za kreację kampanii odpowiada agencja Pacyfika (dzięki za tę wspólną przygodę!) a za produkcję filmu zespół filmowy – Film Story. Film powstał również dzięki: Rafto Foundation for Human Rights, Forum Obywatelskiemu Sowa. Pomocy udzielili także restauracja „Orzo” oraz wiele zaangażowanych obywatelek i obywateli. Bez was by się nie udało..

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments