Przemysław Radzik – stachanowiec dyscypliny sędziowskiej

0
(0)

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” opublikowało na TT pismo wysłane przez Przemysława Radzika do zastępców Rzecznika Dyscyplinarnego przy sądach apelacyjnych i okręgowych, w ktorym domaga się on ścigania sędziów, którzy mieli czelność podpisać się pod listem do Ingibjörg Sólrún Gísladóttir, Dyrektor Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OSCE/ODIHR). List podpisało – szacuje Iustitia – 1278 sędziów z całej Polski.

Jak pisze w Archiwum Osiatyńskiego Mariusz Jałoszewski,

Z pisma Radzika wynika, że przesądził on już o odpowiedzialności dyscyplinarnej 1278 sędziów, którzy podpisali list. Wszystkich sam ich nie może ścigać, a nawet pewnie i nie chce. […]  ściganie aż tylu sygnatariuszy listu do OBWE to dużo pracy. Więc Radzik wywiera presję na lokalnych rzeczników dyscyplinarnych, by wszczynali postępowania za ten list wobec sędziów rejonowych i okręgowych, również w stanie spoczynku.
Sam zaś może wszcząć postępowania wobec sędziów apelacyjnych, którzy również podpisali się pod listem do OBWE i jest ich mniej.
Rzecznik dyscyplinarny Ziobry zabezpieczył się przed zlekceważeniem swojego pisma. Żąda od lokalnych rzeczników przesłania kopii zarządzeń o wszczęciu postępowań przeciwko sędziom. Po co? To może być sugestia, że brak takich postępować może zakończyć się dla nich dyscyplinarkami, albo brakiem powołania na kolejną kadencję.

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments