Małgorzata Gersdorf: Praworządność polega na poszanowaniu prawdy. Nie jest praworządną władza, która opiera się na kłamstwie

5
(12)

Praworządność polega na poszanowaniu prawdy. Nie jest praworządną władza, która opiera się na kłamstwie o obowiązującej Konstytucji, o przeciwnikach politycznych, o sędziach i prawie, o przeszłości i teraźniejszości. Nie jest praworządną władza, która zmienia znaczenie słów i – w sposób odpowiadający przewidywaniom Orwella – niszczenie niezależności sądownictwa nazywa reformą wymiaru sprawiedliwości, mówiła 29 listopada prof. Małgorzata Gersdorf podczas konferencji „Wyzwania dla praworządności w Polsce i Europie” zorganizowanej w Hadze przez Niderlandzkie Stowarzyszenie na rzecz Sądownictwa (Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak).

Głównym celem konferencji było zagadnienie praworządności w Europie. W ramach poszczególnych tematów przedstawiano krajowe rozwiązania w zakresie podziału władzy, ochrony podstawowych praw człowieka, niezależności sądownictwa i konieczności ochrony społeczeństwa w ramach praworządności.

Wystąpienie Pierwszego Prezesa SN w dniu 29 listopada 2019
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 12

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments