Sędziowie lubelscy odraczają opiniowanie kandydatów do urzędu sędziego

5
(1)

Sędziowie Okręgu SO w Lublinie odraczają posiedzenie w sprawie opiniowania kandydatów do objęcia urzędu sędziów sądów rejonowych na obszarze Okręgu SO w Lublinie

Uchwała nr 1 z dnia 21 października 2019 roku Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie

I. Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, w trosce o zachowanie właściwego przebiegu procedury nominacyjnej na zwolnione stanowiska sędziowskie, odracza posiedzenie w sprawie opiniowania kandydatów do objęcia urzędu sędziów sądów rejonowych na obszarze Okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie do czasu udzielenia odpowiedzi przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej na pytania prejudycjalne skierowane m.in. przez Sąd Najwyższy w sprawie III PO 7/18 i Naczelny Sąd Administracyjny w sprawie II GOK 2/18 w przedmiocie zgodności z zasadami prawa Unii Europejskiej procesu wyłaniania sędziowskich członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa i procedury powoływania sędziów przy udziale tego organu, obsadzonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz innych ustaw (Dz.U. z 2018 r., poz.3).

Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie identyfikuje się z motywami zawartymi w uchwałach podejmowanych w tym przedmiocie przez inne samorządy sędziowskie w Polsce.

II. Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie zobowiązuje Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie do opublikowania treści niniejszej uchwały na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Lublinie oraz do przedstawienia jej do wiadomości Przewodniczącemu Krajowej Rady Sądownictwa, Ministrowi Sprawiedliwości, prezesom sądów apelacyjnych i okręgowych oraz stowarzyszeniom sędziowskim.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments