Okiem sędziego: Nie wolno krytykować rzeczników!

0
(0)
https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/postepowania-dyscyplinarne-wobec-sedziow-rzecznik-odpowiada-na,388386.html

Nie da się ukryć, że interesują mnie żywo poczynania rzecznika dyscyplinarnego Piotra Schaba i jego pomocników Michała Lasoty i Przemysława Radzika. Śledzę ich publiczne wypowiedzi. Nie jest to wesołe zajęcie. Ale milczeć nie wolno. Mimo sporej wiedzy o smutnym dorobku rzecznika dyscyplinarnego, sędzia Schab nie przestaje mnie zadziwiać.

Próby kwestionowania legalności oraz trafności merytorycznej działań rzeczników dyscyplinarnych sędziów sądów powszechnych to wsparcie dla nagannych postaw wśród sędziów
No tak, wszystko jasne. Zamiast zachwytu, aplauzu lub przynajmniej życzliwych ocen, krytyka. To musi być przykre. Zastanawiam się czy pan sędzia Piotr Schab szczerze wierzy w wizję sądów à la minister Ziobro (sądy w pełni podporządkowane władzy polityków, sędziowie poddani kontroli ministra, bez wpływu na sądownictwo dyscyplinarne i zarządzenie sądami) czy też nie rozumie tego co się dzieje wokół niego i tego co sam robi. Niezależnie od tego, która z odpowiedzi jest właściwa, poczynania rzecznika Schaba należy dokładnie obserwować i ewidencjonować, gdyż każdego dnia ten pan uzasadnia swoją działalnością konieczność sprawiedliwego rozliczenia tego, co dziś wraz ze swoimi zastępcami robi. 
Jeśli mogę coś podpowiedzieć panu rzecznikowi: To prawda, sędziowie dopuszczają się czasem przewinień dyscyplinarnych. i powinni podlegać odpowiedzialności. W uczciwym postępowaniu prowadzonym przez rzecznika wyłonionego przez sędziów, z gwarancjami prawa do obrony i procesu przed niezależnym sądem.  Bo zapisana w Konstytucji niezależność sądów jest Panie rzeczniku Piotrze Schab, czymś ważniejszym niż wola polityczna ministra, który uczynił Pana naczelnym śledczym. 
Proszę popatrzeć wokół siebie, na to co robią Pana zastępcy, na to co robią pracujący w tym samym gmachu na ulicy Rakowieckiej sędziowie z tzw. krs i na to co robią osoby podające za sędziów SN z izby dyscyplinarnej. A przede wszystkim, rano przy goleniu, proszę dokładnie spojrzeć w lustro. 
Chwila wysiłku i trafne odpowiedzi same przyjdą. 
Autor blogu jest sędzią w jednym ze stołecznych sądów. Publikujemy za jego zgodą.
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments