G. Gała: Życzenia dla sędziów „dobrej zmiany”

3
(2)
W naszej, polskiej tradycji, czas Świąt Bożego Narodzenia i przełom roku, to pora refleksji i zadumy. Zwracam się do tych kolegów i koleżanek sędziów, którzy dla kariery, pieniędzy i zaszczytów postanowili, wbrew środowisku, wbrew prawu i zasadom etycznym, przyjąć nowe funkcje i urzędy i działają czasami na szkodę naszej Ojczyzny, obywateli i pozostałych sędziów.

Życzę wam z całego serca właśnie tej chwili refleksji i zadumy nad swoim postępowaniem. Może właśnie w te Święta uda się zapomnieć o tym co pozorne i ulotne, a zastanowić się nad tym co najważniejsze.

Wraz z upływem lat, człowiek zaczyna rozumieć, że tak naprawdę liczy się rodzina, honor, szacunek innych i czyste sumienie. Służby sędziowskiej, którą wszyscy pełnimy, nie da się pogodzić z pędem do kariery. Za pieniądze nie kupi się dobrego imienia, a zaszczyty i media nie uciszą sumienia.

Wiatr historii zmienia kierunek, a wyrządzone zło zawsze wraca.

Zmarły w ostatnich dniach Kazimierz Kutz miał taką ulubioną sentencję: „ żyj jak prosty człowiek – a sprawiedliwy, jak Bóg”… Wy, koledzy i koleżanki, nie chcecie żyć jak prości ludzie, którzy ciężką, codzienną pracą służą Ojczyźnie i innym. Wybraliście splendor, pieniądze i poklask polityków. Czy zrezygnujecie też ze sprawiedliwości? Potem z honoru, szacunku i sumienia?

Wybaczcie proszę mnie i moim kolegom, że czasem wasze działania rodzą w naszych sercach pokusę nienawiści. To nie jest właściwa droga. Przyjmijcie od nas szczere słowa i rady, a może kiedyś uda się nam usiąść przy wspólnym stole i razem pracować dla Polski…!?

SSO Grzegorz Gała

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: