Media obywatelskie – założenia ustawy o mediach służby publicznej (video)

5
(1)

26 lutego w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego odbyła się debata poświęcona obywatelskiemu projektowi ustawy o mediach publicznych.

Projekt został opracowany przez grupę ekspertów medialnych oraz został poddany konsultacjom z udziałem przedstawicieli mediów oraz społeczeństwa obywatelskiego. Odnosi się on m.in. do sposobu finansowania, powoływania struktur zarządczych i nadzorczych mediów publicznych, wskazuje na kierunki zmian w zakresie organizacji mediów regionalnych i ogólnokrajowych, jak również uwzględnia standardy płynące z rekomendacji Komitetu Rady Ministrów Rady Europy z 2012 roku w sprawie struktur zarządczych mediów publicznych oraz postanowienia Europejskiego Aktu o Wolności Mediów.

Uczestnicy:

Wprowadzenie: Edwin Bendyk.
Dr Dominika Bychawska – moderacja.
Prof. Tadeusz Kowalski, Jan Dworak – o projekcie.
Komentarze do prezentowanego pomysłu reformy przedstawili: Jerzy Fedorowicz (Przewodniczący Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu), Paulina Maślak-Stępnikowska (kancelaria WKB), Dorota Nygren (Reporterzy bez Granic) oraz Bogdan Zdrojewski (Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu).

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments