Mizerii salaterka: Pliniusz, Trajan, Grażyna i Janusz

0
(0)

Pliniusz Młodszy, prawy Rzymianin, sądził chrześcijan. Nie był krwi chciwy, ale w liście do swojego wpływowego przyjaciela, cesarza Trajana napisał:
…Tych, którzy przy tym obstawali, kazałem na śmierć prowadzić. Bo nie miałem wątpliwości, że cokolwiek było to, do czego się przyznawali, na pewno upór i nieugięta zawziętość winna być ukarana.
Skazał ich na śmierć za pychę.

* * *

Nie o to chodzi, że odbierają immunitety, blokują możliwość zadawania pytań, wyciągają kasę. Chodzi o to, jak nadskakują J. Kaczyńskiemu. Ostatnio Gowin – z tym swoim głosowaniem rodzinnym: biduś-tatuś zagłosuje za rodzinę, za żonę, za dzieci (pewnie też nienarodzone).
Wszyscy tacy pobożni chrześcijanie!

* * *

O Pliniuszu, karząc śmiercią pychy nie wykorzenisz! A chciałoby się też dodać: O Nazarejczyku, gdzie są twoi uczniowie? Może na Srebrnej wieżowiec budują?

* * *

Skąd ta pycha? Dziwnym trafem J. Kaczyński potrafi sam określić swoich: TKM. Niby do innych to zwracał, ale do jego falangi lepiej się to stosuje.

* * *

Gnostycy, psiakrew! Swojego bożka za nogi złapali i wszystkimi innymi gardzą. Sam bożek wścieka się nie na żarty, jak mu naród na ulicę wyjdzie.

* * *

Sam bożek boi się, każe aresztować posłów opozycji, na Węgry jeździ, żeby akumulatory podładować. Ale po wyborach sto tysięcy Węgrów wyszło na ulicę (pamiętajcie o proporcjach – Węgrów jest kilka razy mniej niż Polaków).

* * *

Pychę zaczyna zastępować strach. Będą odstępstwa? Oj, już się zaczęły, chociaż w drugą stronę: M. Ogórek twierdzi publicznie, że z SLD nic ją nie łączyło. Mechanizm będzie ten sam.

* * *

Trajan był łagodnym władcą: kiedy ktoś dawno temu był chrześcijaninem, nic mu nie robić, jak się zaprze i ofiarę bogom złoży (wystarczyło położyć dłoń na postumencie pomnika), też wolno puścić.
Teraz Trajan to my, Grażyny i Janusze. Co zrobimy?

Czesław Marian Ogórek

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments