Piotr Prusinowski pisze do Małgorzaty Manowskiej: Wolnych ludzi nie da się zastraszyć

5
(3)

List (oświadczenie) prof. Piotra Prusinowskiego publikujemy w całości. Pojawił się dziś w mediach społecznościowych, uważamy więc, że Czytelnikom Monitora należy ten ważny dokument udostępnić w całości, ze względu tak na osobę autora, jak sprawę, której dotyczy oświadczenie – odmowa orzekania w w sprawach III CB 19/22 i III CB 21/22 „przy współudziale sędziów powołanych do Sądu Najwyższego na podstawie wniosku Krajowej Rady Sądownictwa ukształtowanej w składzie i trybie przewidzianym ustawą z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r., poz. 3).”

Warszawa, dnia 10 stycznia 2023 r.

1) Pani dr hab. Małgorzata Manowska Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego
2) Pani prof. dr hab. Joanna Misztal-Konecka Prezes Sądu Najwyższego kierujący pracą Izby Cywilnej
3) Pani dr hab. Joanna Lemańska Prezes Sądu Najwyższego kierujący pracą Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych
4) Sędziowie Sądu Najwyższego: Jerzy Grubba, dr hab. Elżbieta Karska, dr Paweł Kołodziejski, prof. dr hab. Robert Stefanicki, Andrzej Siuchniński, dr hab. Igor Zgoliński.
W związku z wylosowaniem mnie do składu mającego orzekać w sprawach III CB 19/22 i III CB 21/22 (zarejestrowanych w Izbie Cywilnej) oświadczam, że nie zamierzam uczestniczyć i dokonywać żadnych czynności procesowych w ramach wymienionych spraw przy współudziale sędziów powołanych do Sądu Najwyższego na podstawie wniosku Krajowej Rady Sądownictwa ukształtowanej w składzie i trybie przewidzianym ustawą z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r., poz. 3).

DOC-20230110-WA0002_230110_172458
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments