Przemysław Wiszniewski: Jestem jednym z 26 ławników Sądu Najwyższego powołanych przez Senat RP z rekomendacji Komitetu Obrony Demokracji

3.7
(3)

Jestem jednym z 26 ławników Sądu Najwyższego powołanych przez Senat RP z rekomendacji Komitetu Obrony Demokracji. Teoretycznie nasza kadencja ławnicza powinna się rozpocząć od 1 stycznia br., jednak pani Manowska odmawia przyjęcia od nas ślubowania.

Wystosowała do marszałka Tomasza Grodzkiego kuriozalną prośbę o rozważenie reasumpcji głosowania w sprawie wyboru ławników po to, byśmy się tam nie znaleźli. Kieruje pod naszym adresem zastrzeżenia co do nieskazitelności charakteru, ponieważ rekomendował nas KOD.

W ten sposób pani Manowska zakwestionowała kompetencje Senatu w zakresie wyboru ławników.

Tymczasem pani Manowska nie została – jak pamiętamy – prawidłowo powołana na pierwszą prezeskę Sadu Najwyższego przez prezydenta Dudę. Pani Manowska tytułuje się uzurpowaną funkcją, której de iure nie posiada. Chętnie natomiast uczestniczy w procederze namnażania neosędziów przez wyżej wymienionego na wniosek ministra Ziobry, czyli NeoKRS.

Jestem zatem ławnikiem, ale dopóki nie zostanę zaprzysiężony, nie mogę wykonywać swoich ustawowych obowiązków. Czuję się obrażony zarówno przez panią Manowską, jak i sprzyjające PiS-owi media, które folgują sobie obrzucając nas rozmaitymi inwektywami.

Rzecz jasna, szykany w stosunku do nas są nieporównywalne w szykanami wobec sędziów, ale jednak są przykre. Pani Manowska, reprezentująca Sąd Najwyższy, łamie prawo próbując nie dopuścić nas do orzekania w składach sędziowskich.

Pikanterii niech doda fakt, że łamie prawo, które stworzył jej własny obóz polityczny, ponieważ w Sądzie Najwyższym dotychczas nie było ławników. Padam więc tym razem osobiście wraz z 26 innymi ławnikami ofiarą kolejnego skandalu, wywołanego przez funkcjonariuszy obozu władzy, mającego na celu zniszczenie i skompromitowanie wymiaru sprawiedliwości, lub szerzej państwa prawa.

Mam szczerą nadzieję, że to już łabędzi śpiew, czy nawet podzwonne całego tego katastrofalnego eksperymentu pana Kaczyńskiego na żywym organizmie naszego kraju.

Przemysław Wiszniewski

Autor swój list wysłany do Gazety Wyborczej opublikował także na swoim profilu FB

Odsyłamy także do zapisu konferencji prasowej poświęconej wyborowi ławników i listu prof. Małgorzaty Manowskiej, z udziałem wicemarszałków Senatu Gabrieli Morawskiej-Staneckiej i Michała T. Kamińskiego oraz przewodniczących komisji: Ustawodawczej Krzysztofa Kwiatkowskiego i Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Aleksandra Pocieja – Senatorów RP ⇒ (20+) Facebook

Zdjęcie ilustrujące: Przeymsław Wiszniewski (z lewej) i prof. Płuciennik w Senacie. Autor: M. Józefaciuk, kanc. Senatu

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.7 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments