Jakub Tau: Pinokio miłośnik szubienicy

5
(2)

Premier Mateusz Morawiecki opowiedział się za karą śmierci. Pewien obywatel zapytał go, czy przywrócenie kaesa nie pomogłoby w pohamowaniu grabieży polskiego mienia, której dokonują pisowcy zarazem sprowadzając obywateli do rangi niewolników.

Morawiecki odwrócił kota ogonem: czy pytający wie, że PO za swoich rządów rozsprzedała majątek narodowy i była w tym bezkonkurencyjna, a PiS repolonizuje na potęgę. Ale dalej aż dreszcz przechodzi, bo w tle jest kara śmierci. Morawiecki nie zgadza się z naukami kościoła (!), bo jest zwolennikiem kary śmierci. Mniejsza o argumenty tego pana, który często przedstawiany jest z coraz dłuższym nosem (oj, Gepetto, jakiegoś ty synalka wychował!).

Przypomnijmy jeden, jedyny niepodważalny argument przeciwników barbarzyństwa odzianego w togę: pomyłki sądowe.

Wygląda to tak, posłuchaj, o rządowy Pinokio: jak kogoś niesłusznie skarze się na długie lata więzienia, to można przynajmniej, (przynajmniej!) zrobić dwie rzeczy: wypuścić i dać odszkodowanie.

Jak się kogoś zabije, to już nic nie można zrobić. A co do nauk Kościoła, to wiemy, że się z nimi nie zgadzasz. Przecież i tak nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy w pobożność bankstera.

Jakub Tau

Ilustracja: Wieszanie prawomocnie skazanych przywódców konfederacji targowickiej w Warszawie 9 maja 1794. Rys. Jean-Pierre Norblin de La Gourdaine

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments