Piotr Schab powołuje mobbera na zastępcę rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych w Gdańsku. Oświadczenie sędziów Sądu Rejonowego w Malborku

0
(0)

Sędziowie Sądu Rejonowego w Malborku ze zdumieniem przyjęli decyzję Pana Rzecznika Dyscyplinarnego Piotra Schaba o powołaniu Pana Macieja Helmina na funkcję zastępcy rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

Pan Maciej Helmin pełnił funkcję Prezesa Sądu Rejonowego w Malborku w latach 2018 – 2022.

Zachowania Pana Helmina jako Prezesa Sądu skutkowały skierowaniem do zespołu antymobbingowego przy Ministrze Sprawiedliwości zawiadomienia o jego działaniach w sądzie. Ustalenia komisji były jednoznaczne – ponad 80 % ankietowanych pracowników wskazało na istnienie w czasie prezesury Pana Helmina mobbingu w Sądzie Rejonowym w Malborku.

Ponadto, przed Sądem Rejonowym w Bydgoszczy toczy się postępowanie z powodu zarzucanego Panu Maciejowi Helminowi mobbingu względem jednej z sędzi orzekających w sądzie. Kolejny sędzia z tych samych powodów skierował wezwanie przesądowe; jego przedmiotem są zachowania Pana Helmina mające także znamiona mobbingu. Mimo upływu 2 lat nie uzyskał żadnej odpowiedzi stąd w najbliższych dniach zostanie skierowany do sądu stosowny pozew.

[…]

Nota bene należy zakładać, że właśnie wnioski zespołu legły u podstaw nie powołania Pana Macieja Helmina na kolejną kadencję jako prezesa Sądu Rejonowego w Malborku.

Zdjęcie ilustrujące: Sąd Rejonowy w Malborku, źródło: KP PSP w Malborku

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments