Jacek Barcik, kamikadze (po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE): No pasarán!

5
(4)

Blisko ponad dwa i pół roku temu wziąłem udział w konkursie na sędziego Sądu Najwyższego (nomen omen Izby Dyscyplinarnej). Po to, by odwołać się od rozstrzygnięcia i wykazując nielegalność procedury chronić niezależność Sądu Najwyższego przed zakusami polityków.

Takich jak ja było kilku wspaniałych, zaangażowanych sędziów. Nazwano nas przewrotnym mianem „kamikadze”. Odwołaliśmy się do Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA), a ten skierował pytania prejudycjalne do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).

Dzisiaj TSUE przyznając nam rację, potwierdził, że nie byliśmy kamikadze – jesteśmy skuteczni i nadal walczymy. Jeśli wyrok TSUE zostanie utrzymany przez NSA (a musi być utrzymany zgodnie z wymogami prawa UE), oznacza to podminowanie całej politycznej deformy wymiaru sprawiedliwości, jaką rządzący politykierzy zafundowali polskiemu społeczeństwu.

W innym wymiarze wyrok potwierdza, że już kilka zdeterminowanych osób wystarcza, by wyhamowywać machinę destrukcji. Jeśli z bierności, apatii i oportunizmu obudzą się miliony, żaden nawet najgłupszy i najbardziej cyniczny politykier nie będzie śmiał niszczyć polskiego państwa prawa i szydzić z polskich obywateli. No pasarán.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments