Piotr Rachtan: Za politycznym awanturnictwem zagłosowali senatorowie Prawa i Sprawiedliwości oraz niezależna Lidia Staroń

5
(1)

W najgłębszym polskim interesie narodowym jest praworządna, suwerenna i silna Polska w centrum zjednoczonej Europy. Tylko taka Polska będzie dla przyszłych pokoleń bezpieczna i dostatnia. Tylko takiej Polski chcą Polacy. Tak kończy się Uchwała Senatu (Druk 270) wzywająca Radę Ministrów do wycofania się z gróźb zawetowania budżetu Unii Europejskiej. 25 listopada w głosowaniu uchwałę poparło 49 senatorów, 48 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, głosując przeciwko uchwale, wypowiedzieli się w ten sposób za szczególną wizją Polski i jej pozycji w Europie:

Senatorowie PiS są więc za tym, co godzi w interesy gospodarcze, polityczne i strategiczne Polski.

Senatorowie PiS są za opóźnieniem, ograniczeniem lub nawet wstrzymaniem wypłaty setek miliardów złotych ze środków europejskich dla Polski, w tym z Instrumentu na rzecz Obudowy i Zwiększania Odporności, które mają pomóc w przezwyciężeniu kryzysu gospodarczego, wywołanego pandemią koronawirusa.

Senatorowie PiS są więc za tym, by na te środki nie doczekali się pracownicy i przedsiębiorcy, samorządy, rolnicy, a także system ochrony zdrowia w Polsce i całej Europie.

Senatorowie PiS są za zabraniem tych funduszy po to, by nadal łamać zasady praworządności, kontynuować atak na niezależne sądy, czyli w istocie po to, by zapewnić bezkarność funkcjonariuszom formacji rządzącej.

Senatorowie PiS są za pogłębieniem osamotnienia międzynarodowego polskiego rządu i trwającym od 5 lat dryfem kraju z centrum decyzyjnego Unii Europejskiej na jej margines.

Senatorowie PiS są za poświęcaniem kluczowych interesów państwa dla ochrony interesów partii rządzącej, co jest sprzeczne z polską racją stanu.

Przeciwko czemu są zaś senatorowie Prawa i Sprawiedliwości?

Każdy z senatorów Prawa i Sprawiedliwości jest przeciwko temu, by rządy prawa i niezawisłe sądy służyły każdej Polce i każdemu Polakowi, by były fundamentem porządku prawnego zarówno w Polsce, jak i w każdym innym kraju Unii Europejskiej.

Oto lista 47 senatorów Klubu Prawa i Sprawiedliwości, którzy głosując zgodnie z powyżej wyrażonymi przekonaniami (48. głos przeciw złożyła senatorka pozornie niezależna Lidia Staroń), wyrazili swój gorący sprzeciw dla starań, by rząd naszego państwa skończył z politycznym awanturnictwem.

Piotr Rachtan

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments