Sąd Najwyższy: senatorowie zaniepokojeni aktywnością Izby Dyscyplinarnej, prof. Małgorzata Manowska – wprost przeciwnie

1
(1)

Przedstawiamy wymianę listów między grupą senatorów, zaniepokojonych działaniami Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, którzy zwracają uwagę prof. Małgorzacie Manowskiej, że „sąd krajowy nie może rościć sobie pierwszeństwa wobec Trybunału Sprawiedliwości UE” oraz odpowiedź Pierwszej Prezes SN, która karci sygnatariuszy za niestosowne stwierdzenia.

Małgorzata manowska nie zamierza „szczegółowo pochylać się nad wszystkimi niezręcznościami, błędami czy gołosłownymi twierdzeniami”, natomiast stwierdza, że [cyt. za komunikatem na stronie SN]

„wyrażone przez Senatorów niezadowolenie z faktu wydania przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego orzeczenia zdecydowanie wykracza poza zwykłą krytykę sądowego rozstrzygnięcia i może być postrzegane jako bezprecedensowa próba wywarcia przez przedstawicieli władzy ustawodawczej wpływu na niezależność Sądu Najwyższego i niezawisłość sędziów orzekających w Izbie Dyscyplinarnej. Zapewniła również, że tak długo, jak będzie pełnić funkcję Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, każda próba ograniczania niezależności Sądu Najwyższego i niezawisłości jego sędziów, bez względu na racje lub opcje polityczne, spotka się z jej stanowczym sprzeciwem, któremu daje wyraz Jej odpowiedź.”

2020.09.30 List Senatorów do PPSN 2020.10.05 Odpowiedź PPSN na list Senatorów RP
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments