Wiec poparcia dla sędziego Igora Tuleyi, 5 października 2020 r. pod Sądem Najwyższym (zapis Video-KOD)

5
(2)

Sędzia Igor Tuleya nie stawił się przed tzw. Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, która 5 października miała zdecydować o jego immunitecie po zażaleniu prokuratury na wcześniejszą odmowę uchylenia sędziowskiego immunitetu. Wziął natomiast udział wiecu poparcia dla jego osoby, zwołanym na czas rozpatrywania jego sprawy.

Postępowanie wobec sędziego to przykład rażącego lekceważenia orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE, który nakazał wstrzymać działalność Izby Dyscyplinarnej.

Izba ta składa się z osób powołanych w politycznej procedurze. Sędzia Igor Tuleya jest ścigany w związku z wydanym orzeczeniem, w którym nakazał prokuraturze wyjaśnić nieprawidłowości podczas sejmowego głosowania w grudniu 2016 r., popełnione przez posłów rządzącej w Polsce partii.

Sędzia Igor Tuleya zapowiadał, że nie stawi się na rozprawie, a w razie nielegalnego uchylenia mu immunitetu – także przed prokuratorem. „Niech doprowadzą mnie siłą” – mówi.

Jak podał komunikat Sądu Najwyższego

Informujemy, że posiedzenie w sprawie sędziego Igora T. w przedmiocie zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej rozpoznawanej w drugiej instancji zostało odroczone. Kolejny termin w sprawie wyznaczono na 22 października, godz. 14:30.

Przyczyną odroczenia jest koniecznosć zapoznania się z aktami sprawy przez sędziego, który został wyznaczony w miejsce innego sędziego dwa dni robocze przed planowanym terminem posiedzenia. Materiały sprawy liczą 27 tomów.

Chodzi o dr. Konrada Kamila Wytrykowskiego, któremu faktycznie 4 dni nie wystarczyły, by zapoznać się z aktami (dwa dni robocze plus dwa –  sobota i niedziela). Sędziów sądów powszechnych na podobny luksus nie stać.

Transmisję internetową i zapis video zrealizował red. Mariusz Malinowski dla VideoKOD – Sieciowej Telewizji Obywatelskiej

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments