Jakub Tau: Z biało czerwono białą w tle

5
(4)

A więc żyje, a więc nie będzie trzeba szukać ciała. Swiatłana Cichanouska odnalazła się na Litwie. Była osamotniona, więc sama musiała podjąć decyzję.

… nie daj Boże, żeby ktoś stanął przed takim wyborem, przed jakim stanęłam – powiedziała. – Uważajcie na siebie, ani jedno życie nie jest warte tego, co teraz się dzieje.

A u nas? Jeden z wydawało się prominentnych polityków, ten, który występował przed tłumem w krótkich spodenkach, a kiedy pod sejm zbiegli się ludzie, żeby spontanicznie protestować, wyjechał na wakacje z koleżanką-posłanką, jakby tego samego nie mógł zrobić z nią w pokoju hotelu poselskiego, poprawić spodnie i wyjść do demonstrantów.

Trzaskowski? Ano cóż, odwoził dzieci, kiedy pod tęczową flagą – symbolem wolności – protestowali w Warszawie ludzie. Przecież policjanci nie sprawiliby mu pałowania, ani nie zawlekli na podwarszawski dołek. (Chyba).
Cichanouska miała przed sobą perspektywę spotkania z ludźmi Łukaszenki. Może nie była gotowa na męczeństwo.

Widzę w niej po prostu człowieka, dobrego człowieka.

Jakub Tau

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej

Jednak nie była takak samotna. W lokalu komisji wyborczej długo z nią rozmawiano. Łukaszenkowcy zapewne przedstawili jej propozycję nie do odrzucenia: albo przeczytasz tekst, który ci damy i wyjedziesz, albo cię zabijemy. Już tak bywało na Białorusi. Pewien milicjant został oskarżony o morderstwo. Wszyscy, łącznie z rodziną ofiary wiedzieli, że to nie on. Milicjant nie protestował, ale na krótko przed wyrokiem, w celi odwiedził go minister spraw wewnętrznych i pół godziny z nim rozmawiał. Nie zmienia to faktu, że Cichnouska to dzielny człowiek.