Jakub Tau: Tradycja z nożem w brzuchu

5
(6)

Wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej spotkało się z uwielbieniem rządowych oficjeli. Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej niedawno oświadczyła, że nie można się zgodzić na narzucanie treści ideologicznych, które „które nie są zgodne z polską konstytucją i zasadami obowiązującymi w naszym kraju”. W podobnym duchu wypowiadały się inne postacie z pisowskiej polityki.

W skrócie, co przewiduje Konwencja Stambulska? Że kultura, zwyczaje, religia, tradycja czy „honor” nie będą uznawane za usprawiedliwienie dla aktów przemocy.

Przeciętna kobieta jest słabsza od przeciętnego mężczyzny, a u wielu ludzi alkohol budzi agresje. Nie chodzi o pijanych w sztok, bo tego kobiety się nie boją, najwyżej czeka je pranie zarzyganych gaci mężusia. Chodzi o tych z lekka podpitych.

I tu należałoby zwrócić się do doświadczeń policyjnych. Kiedy przez radio w radiowozie pada adres i słowo „domowa”, wiadomo, że chodzi o awanturę, w której kobieta tak głośno krzyczała, że aż sąsiedzi zareagowali.

Bywa gorzej: pije-bije, nieopatrznie robi to w kuchni, kiedy żona kroi chleb… Jest i taka polska tradycja. Pani minister, czy to też jest niezgodne z konstytucją i zasadami obowiązującymi w naszym kraju?

Jakub Tau

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 6

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments