Sąd Najwyższy: Zarządzenie prof. Małgorzaty Gersdorf i komunikat rzecznika prasowego. Nie ma konfliktu między sędziami SN

5
(2)

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną na obszarze RP, obowiązki dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia i życia pracowników wynikające z Kodeksu Pracy, jak również zważywszy na niezbędność wprowadzenia do polskiego porządku prawnego takich regulacji jak wstrzymanie rozpoczęcia i zawieszenie biegu terminów sądowych, Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego zwołane w celu wyboru Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego na dzień 21 kwietnia 2020 r. zostało odwołane Zarządzeniem Pierwszego Prezesa SN.

Po 30 kwietnia 2020 r. obowiązki Pierwszego Prezesa przejmie Prezes Sądu Najwyższego najstarszy służbą na stanowisku sędziego i w sytuacji, którą będzie można uznać za bezpieczną zwoła Zgromadzenie Ogólne.

Od Redakcji Monitora: najdłuższy staż na stanowisku Prezesa SN kierującego izbą ma Józef Iwulski, który został powołany na stanowisko prezesa Sądu Najwyższego, kierującego pracami Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych z dniem 18 sierpnia 2016 r.. Drugim w kolejności stażu jest Dariusz Zawistowski, na stanowisko prezesa SN kierującego pracami Izby Cywilnej powołany z dniem 30 sierpnia 2016 r..

Zarządzenie_PPSN_46_2020 2020.04.16 - Komunikat Rzecznika Prasowego SN
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments