Okiem sędziego: Cuda i dziwy

5
(1)

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/afera-hejterska-w-ministerstwie-sprawiedliwosci-komunikat-rzecznika-dyscyplinarnego-sedziego-piotra-schaba,980425.html

„Rok 2019 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia”

Latem afera hejterska się objawiła i cały kraj zadziwiła

Z gmachu ministerstwa srogiego Zbigniewa, dwóch wielce zasłużonych sędziów wywiewa

Pewien sędzia ze Śląska chorobą zmożony legł na oddziale, co go nie było wcale.

Inny zaś sędzia, znany głównie ze swej żony, w mediach dowodził, że to nie on jest szalony.

Kolejny, choć herbu dębowego, nie mógł wytłumaczyć w Kaście udziału swego

Następnego, choć Żelaznym Radzikiem nazywają, to i tak w myślach jego swobodnie czytają

Piszę te rymowanki, bo nie znajduję sposobu jak na poważnie opisać rzeczywistość w jakiej żyjemy.

Jak ubrać w mądre słowa to co robią rzecznik Schab i jego zastępcy Radzik i Lasota ? Jak zrozumieć, że można ścigać niezależnych i odważnych sędziów nazywających rzeczy po imieniu, piętnujących narastającą patologię w wymiarze sprawiedliwości i tak ostentacyjnie chronić swoich, tych politycznie naznaczonych ?

A więc premier niesłusznie odwołał podsekretarza Piebiaka, minister skrzywdził sędziego Iwańca, sędzia Cichocki był naprawdę ciężko chory i leżał na prawdziwym oddziale intensywnej opieki medycznej, sędzia Szmydt nie opowiadał publicznie takich rzeczy o swej żonie, że aż wstyd je przytaczać, rzecznik Mitera nie miał załatwionych wizyt w programach TVP, zaś jego zastępca herbu Dąb nie miał trudności z prostym pytaniem, czy był w grupie dyskusyjnej Kasta.

A do tego, zastępcy Radzikowi źli ludzie regularnie włamywali się na komputer służbowy i wykradali jego najnowsze dyscyplinarne decyzje.

Tylko skoro tak właśnie było, to dlaczego patron karier panów Schaba, Lasoty i Radzika minister Ziobro twierdzi uparcie o konflikcie wśród sędziów i chce nam napisać kodeks etyki ?

I skąd słynna Emilia miała (a miała) dostęp do dokumentów z ministerstwa sprawiedliwości ? Zakradła się pewnie nocą do gmachu ministerstwa niesprawiedliwości.

Cóż, dorobek pana Schaba i jego pomocników w pracy dyscyplinarnej jest równie wiarygodny, co niektóre tłumaczenia amerykańskich filmów.

*Autor blogu jest sędzią w jednym ze stołecznych sądów. Publikujemy za jego zgodą. Sam o sobie pisze:
Independentjudge. Sędzia praktyk, od kilkunastu lat orzekający w sprawach karnych. Przywiązany do własnej niezawisłości i zapisanej w Konstytucji niezależności sądów. Członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Sędzia – praktyk, od kilkunastu lat orzekający w sprawach karnych. Przywiązany do własnej niezawisłości i zapisanej w Konstytucji niezależności sądów. Członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments