Sędzia Dorota Zabłudowska z SR w Gdańsku nie stawi się na przesłuchanie przez Michała Lasotę

0
(0)

Dorota Zabłudowska

Sędzia Sądu Rejonowego

Gdańsk-Południe w Gdańsku

OŚWIADCZENIE

W związku z zawiadomieniem mnie w dniu wczorajszym o terminie wysłuchania mnie w sprawie dyscyplinarnej wszczętej przeciwko mnie przez Zastępcę Rzecznika Dyscyplinarnego Michała Lasotę na dzień 18 września 2019 r. oświadczam, że nie stawię się w biurze Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych.

W moim przekonaniu postępowanie dyscyplinarne przeciwko mnie zostało wszczęte jedynie dlatego, że zażądałam sprostowania komunikatu Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych, w którym insynuował on, iż przyjęłam gratyfikację finansową od oskarżonego, podczas gdy prowadzone wobec mnie czynności wyjaśniające dotyczyły przyjęcia przeze mnie Gdańskiej Nagrody Równości od Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza (żądanie sprostowania wystosowałam 6 czerwca 2019 r., zaś zarzut postawiono mi 8 czerwca 2019 r., mimo że czynności wyjaśniające były prowadzone w marcu).

Gdy składałam wniosek o wysłuchanie mnie w tej sprawie, nie byłam świadoma podejrzenia zaangażowania Zastępców Rzecznika Dyscyplinarnego Michała Lasoty i Przemysława W. Radzika w szeroko zakrojoną akcję dyskredytacji sędziów w mediach i na platformie Twitter. Samo podejrzenie zaangażowania w taki proceder uzasadnia przekonanie, iż do czasu wyjaśnienia sprawy nie dają oni rękojmi prawidłowego i bezstronnego prowadzenia postępowania dyscyplinarnego. Pragnę wskazać, iż oryginał postanowienia o przedstawieniu mi zarzutu został opublikowany na kolejnym hejterskim profilu #KastaWatch na Twitterze w dniu 8 lipca 2019 r., co uzasadnia przekonanie, że dokumenty z postępowań dyscyplinarnych sędziów są udostępniane hejterom bezpośrednio z Biura Rzecznika Dyscyplinarnego SSP w celu ich nękania i szkalowania. Oficjalny komunikat Rzecznika Dyscyplinarnego w tej sprawie ukazał się dopiero w dniu 11 lipca 2019 r., a zatem trzy dni po tym, gdy postanowienie zostało opublikowane na Twitterze.

Powyższe okoliczności w moim przekonaniu dyskredytują Michała Lasotę jako prowadzącego postępowanie dyscyplinarne w mojej sprawie.

Z kolei sam Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych Piotr Schab po otrzymaniu od mojego pełnomocnika pisma przedsądowego wzywającego go do zaprzestania naruszania moich dóbr osobistych, by zmusić mnie do zaniechania obrony mojego dobrego imienia – drogą służbową, z pominięciem mojego pełnomocnika, wystosował do mnie pismo, które miało skłonić mnie do rezygnacji z drogi sądowej. Zatem również sam Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych Piotr Schab ma ewidentny interes w prowadzeniu postępowania dyscyplinarnego przeciwko mojej osobie.

Niezależnie od powyższego, stwierdzam, że Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych i jego Zastępcy nie są organem właściwym do prowadzenia postępowania przeciwko mnie, gdyż zgodnie z art. 112 §1 w zw. z art. 112a §1a ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych rzecznikiem dyscyplinarnym właściwym do wszczynania postępowań dyscyplinarnych przeciwko sędziom sądów rejonowych jest zastępca rzecznika dyscyplinarnego działający przy sądzie okręgowym.

Z powyższych względów oświadczam, iż nie stawię się na przesłuchanie wyznaczone przez Zastępcę Rzecznika Dyscyplinarnego Michała Lasotę. Jednocześnie deklaruję stawiennictwo na każde wezwanie zastępcy rzecznika dyscyplinarnego przy sądzie okręgowym i sądu.

SSR Dorota Zabłudowska

SSP „Iustitia”

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments