Kuźma radzi: popierajcie wolne sądy, a o Sołówkach nie zapominajcie!

0
(0)

A im wolniejsze, tym lepiej. Gdyby jednak który warchoł przebrany w sędziowską togę zaczął zza stołu mataczyć, to go w łeb dyscyplinarnie. Oto jedna sędzia warcholić zaczęła i zaraz ją kara dopadła, bo notariusz zacny, a przy tym profesor i patriota wielki upomniał ją dyscyplinarnie. Tak trzymać. My, federacyjni prawnicy i czekiści już dawno wiemy, jak to się robi. Toż wielki Władimir (nie mylić z Putinem, ten większy) powiedział, że każdą kucharkę nauczy rządzić państwem. I co? Udało się. Nie kucharki, co prawda, ale czekiści-maładcy Rasjieją rządzą z nadania wodza.

Wam też się uda. Cóż, zaczynacie nieśmiało. Piszecie:

Kara upomnienia ma charakter wychowawczy i zapobiegawczy w odniesieniu do środowiska sędziowskiego. Jest to właściwa reakcja władzy na naganne postępowania sędziów.

Dobrze! Ale można by lepiej. Na Sołówki z taką warcholącą sędzią! Że co? Że Sołówek nie macie? Ale my mamy i jak będzie trzeba, to udostępnimy.

Aha, nie przejmujcie się wrzaskiem warcholstwa, że ten sędzia-notariusz to nie sędzia, że izba dyscyplinarna wierchownogo suda to nie izba. Jak to nie? Wasz wódz kazał to jest i basta! I zapomnijcie o panu Zbyszku, ministrze zresztą. Krasawiec on i umnica, ale za nim stoi prawdziwy – jak to kiedyś mówiliście – decydent. To on wskaże, kto jest sędzią, a kogo do piach… Milcz serce. Na razie na Sołówki.

Кузьма Кузьмич

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments