P. Wachowiec (FOR): Sąd Najwyższy zastosował najmniej inwazyjną metodę zabezpieczenia skuteczności przyszłego wyroku TSUE

0
(0)

Patryk Wachowiec, analityk prawny Fundacji Obywatelskiego Rozwoju (FOR) pisze o postanowieniu Sądu Najwyższego z 2 sierpnia o zawieszeniu stosowania przepisów krajowych i skierowaniu 5 pytań prejudycjalnych do Trybunału Sprawiedliwości UE przez Sąd Najwyższy, że jest zgodne z prawem unijnym i krajowym.

FOR-zawieszenie-stosowania-przepisow-krajowych-i-skierowanie-pytan-do-tsue-przez-sad-najwyzszy-sa-zgodne-z-prawem
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola Pierwsza

Szkoda, że SN w ramach zastosowanych środków tymczasowych nie nakazał skrócić o głowę liderów formacji rządzącej z terminem egzekucji – 48 godzin. Niewątpliwie miał takie prawo, co niedwuznacznie wynika z art. 755 k.p.c. Również i takiemu rozstrzygnięciu wszelkie organy państwa winny się podporządkować. Również i takie rozstrzygnięcie winno być powszechnie szanowane i respektowane. W końcu to Sąd Najwyższy. Naturalnie byłoby to również zgodne z prawem unijnym. Każde orzeczenie sądowe, nawet głupie albo nieważne- winno być bezwzględnie i ściśle egzekwowane, dopóki zgodnie z prawem nie zostanie uchylone. Trochę to koliduje z doktryną o kwestionowaniu wyroków TK ze względów na rzekomych dublerów.… Czytaj więcej »