M. Matczak (na FB): … po 818 dniach!

0
(0)

Dzisiaj, dzień po opublikowaniu zaległych wyroków TK, zakończyła się po 818 (!!!) dniach pikieta pod budynkiem Kancelarii Premiera Rady Ministrów, codziennie przypominająca o konstytucyjnym przestępstwie, jakim jest nieopublikowanie wyroków sądu konstytucyjnego.

Jeżeli Michał Drzymała i jego wóz był kiedyś symbolem polskiej walki o wolność, dzisiaj ta skromna przyczepa postawiona przy Alejach Ujazdowskich jest symbolem polskiej walki o praworządność, która jest warunkiem wolności. Protestujący spędzili w niej dwie zimy, czuwając w minusowej temperaturze wnętrza, znosili obelgi niektórych spacerowiczów, zostali obrzuceni słoikiem śledzi (!) z przejeżdżającego samochodu i drżeli co dwa tygodnie z powodu przechodzących kibiców. Ale doświadczyli też wzruszającej ludzkiej solidarności, kiedy dwie panie cyklicznie przywoziły im gorącą zupę.

Dzisiaj protestujący zakończyli swoją służbę, ale jednocześnie obiecali, że w innych miejscach i w innej formie będą nadal walczyć o praworządność – jest przecież tyle do zrobienia. Obecny w czasie zamknięcia pikiety 97-letni sympatyk protestu powiedział, że w miejscu, gdzie stała przyczepa, powinna pojawić się tablica pamiątkowa. I miał rację – protestujący już przeszli do historii i jesteśmy im winni szacunek i podziękowanie za ich niezłomność. Cześć i chwała prawdziwym konstytucyjnym bohaterom!!! Presja ma sens!

Marcin Matczak

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments