Radosław Januszewski: Co by tu jeszcze spieprzyć panowie…?

5
(1)

Wojciech Młynarski śpiewał o „grupie facetów”, która ciągle o tym myśli, żeby coś… no właśnie.

Ostatnio spora ich grupa znalazła sobie pracę w pałacu prezydenckim. Otóż prezydent Andrzej Duda pojechał do Afryki. Zapewne – kierowany przez swoich doradców – szukał jakiegoś składu z porcelaną. Oczywiście, że znalazł. Skład z porcelaną był w Rwandzie, która pozostaje w napiętych stosunkach z Demokratyczną Republiką Konga.

Polska poszukuje wiarygodnych partnerów w krajach Afryki, którzy wyznają wspólne wartości. Nie mamy żadnych wątpliwości, że w Rwandzie pod tym względem znajdujemy zrozumienie i przyjaciół (za „Dziennikiem.pl”) – powiedział PAD.

Tymczasem DRK oskarża Rwandę o wspieranie rebeliantów, którzy chcą zawładnąć kongijskimi ziemiami pełnymi cennych minerałów. Zatem, skoro Polska wspiera Rwandę…

Jeden z demonstrantów w Kinszasie, kongijskiej stolicy, trzymał transparent z napisem „Pologne degage en D.R.C”, w wolnym tłumaczeniu: spieprzaj dziadu.

Grupie facetów z kancelarii prezydenta sporo jeszcze zostało: Azja, Ameryka Południowa. Może uda im się też coś spieprzyć na Antarktydzie.

Radosław Januszewski

Zdjęcie ilustrujące: Kabuga, Rwanda – prezydent Duda składa wizytę w Hucie Cyny Luna Smelter. Autor: Marek Borawski/KPRP

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments