Wicerzecznik Radzik nie pozwala zapomnieć o sobie: stawia zarzut dyscyplinarny za czynności orzecznicze

5
(1)

Tak, wiemy – o podobnych sytuacjach informowaliśmy już wielokrotnie, są jak chleb powszedni sądownictwa czasów „dobrej zmiany”. Coraz bardziej powszednieją. Coraz rzadziej wywołują zdziwienie – piszą sędziowie ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” na profilu stowarzyszenia. I kontynuują:

Ale wiemy też, że o każdym takim przypadku powinniśmy opowiedzieć. Bo tylko to, co opowiedziane – zostanie zapamiętane.

Zatem: Sąd Apelacyjny w Białymstoku sprawdził procedurę powołania Tomasza Kosakowskiego na stanowisko neo-sędziego przy udziale wybranej politycznie Krajowej Rady Sądownictwa.

Tomasz Kosakowski to były adwokat, prokurator, były członek PiS, który rok przed powołaniem na stanowisko sędziego (od razu w Sądzie Okręgowym w Olsztynie, z pominięciem szczebla rejonowego) wpłacił na fundusz wyborczy PiS 12,5 tys. zł.

Teraz sędziowski rzecznik dyscyplinarny Przemysław Radzik – wskazany do pełnienia tej funkcji przez Zbigniewa Ziobrę – przedstawił zarzut dyscyplinarny.

Komu? Sędziemu Sławomirowi Bagińskiemu, który właśnie jako białostocki Sąd Apelacyjny „ośmielił się” kwestionować prawidłowość powołania Tomasza Kosakowskiego.

Podkreślmy: to zarzut dyscyplinarny nie za wykroczenie, przestępstwo czy niedopatrzenie. To zarzut czyniony sędziemu za jego czynności orzecznicze.

Jeśli rzecznicy nadal wierzą, że mogą w taki właśnie sposób „dyscyplinować” sędziów, to są doprawdy ludźmi wielkiej wiary…

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments