Prezydent skierował do TK nowelizację ustawy o ZUS. Internauci komentują

0
(0)
21 lipca 2017. Foto: Shalom. Źródło: Wikimedia Commons

Na internetowej stronie prezydent.pl pojawiła się poniższa informacją, którą od razu zaczęli komentować internauci.

Prezydent Andrzej Duda, na podstawie art. 122 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw.

Analiza przebiegu prac legislacyjnych w zakresie trybu zaopiniowania projektu ustawy przez Radę Dialogu Społecznego, związki zawodowe oraz organizacje pracodawców wzbudziła zastrzeżenia Prezydenta co do dochowania standardów procesu legislacyjnego.

Zdaniem Prezydenta, rodzaj i waga wprowadzanych ustawą zmian, dotyczących zarówno pracowników, jak i pracodawców, powoduje, że praca nad tego rodzaju aktem prawnym prowadzona powinna być z pełnym poszanowaniem obowiązującej przy jego tworzeniu procedury, w tym z uwzględnieniem zasad dialogu i współpracy z partnerami społecznymi.

W trakcie procedowania ustawy, Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” oraz Konfederacja Lewiatan skierowały do Prezydenta wspólne stanowisko wyrażające sprzeciw wobec trybu prac nad przedmiotową ustawą. Przekazały również wspólne stanowisko pięciu reprezentatywnych organizacji związków zawodowych oraz reprezentatywnych organizacji pracodawców, tj. Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność”, Konfederacji Lewiatan, Pracodawców RP oraz Związku Pracodawców Business Centre Club.

Prezydent, przychylając się do przedstawionych zastrzeżeń, zdecydował, iż tryb procedowania nad przedmiotową ustawą wymaga zbadania przez Trybunał Konstytucyjny co do zgodności z art. 2, art. 7 i art. 59 ust. 2 w związku z art. 12 i art. 20 Konstytucji.

Prezydent RP podpisał wniosek w dniu 4 stycznia br., natomiast 5 stycznia wniosek został złożony w Trybunale Konstytucyjnym.

Komentarze z Internetu

Facebook:
Krzysztof Nowak udostępnił link.

Pan prezydent kolejny raz epatuje ekstraordynaryjnym poczuciem humoru, kierując do kolesi partyjnych zebranych przy kawusi i ciasteczku pod skrzydełkami mgr Przyłębskiej w pałacyku przy al. Szucha, ustawę w celu zbadania jej zgodności z Konstytucją, wiedząc doskonale, że od roku jest to instytucja zdolna jedynie do rzetelnego rozpatrzenia dostarczonych jej rachunków za podłączone media.

Sławomir Kieliszek każda ustawa ,która trafi do tego pseudo trybunału oczywiście będzie ważna .Po to on został powołany !!!

Danka Stępkowska ….o, a mgr Przyłębska będzie wiedziała co z tym zrobić?

Sebastian Czorny Woźniak Dostanie instrukcję z Nowogrodzkiej.

Onet Wiadomości

XAX : Przecież Duda rozwalił TK !!!! To do kogo skierował nowelizacje ?? Sam do siebie ???? Przeciez między innymi za to UE uruchomiła art. 7 ..Czy Duda jest przytomny ???

~Antypisia : Do jakiego Trybunału? do tego co się go podeptało?

~46 : I kto ma to rozstrzygnąć – żona Wolfganga i ten niepewny politycznie Muszyński? Panie prezydencie, trochę szacunku dla Polaków.

~Wolni : Podpisał niezgodną z konstytucją ustawę o sądach mimo protestów społecznych i narażając Polskę na sankcje z Uni a przejol się składkami ZUS dla kogo ten cyrk.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments