Radosław Januszewski: Taniej do Soczi

5
(1)

Ukraińcy liczą odszkodowania, jakie będą musieli im wypłacić Rosjanie. Może byśmy się dołączyli? Z Niemcami raczej nie mamy szans. Już powiedzieli, że sprawa dawno została załatwiona i że te hm… te reparacje to kwestia walki wyborczej w Polsce – innymi słowy PiS znów chce kupić głosy, tym razem za cudze pieniądze.

Z Rosją jest inaczej: po pierwsze coś jednak są nam winni, mieli wypłacić ze swoich reparacji po II wojnie i nie wypłacili, po drugie chrzanią, że za PRL coś nam dawali. Owszem, wielu Rosjan nie rozumie, dlaczego u nas było dobrze, a u nich źle. Oczywiście dobrze, źle jest względne. Ale jakoś nikt z peereli nie chciałby zamieszkać w Sojuzie, a wielu obywateli Kraju Rad chętnie przeniosłoby wtedy swoje życie do Polski.

Ale urojenia obywateli w kraju rządzonym przez służby nie liczą się.

Problem w tym, że Rosjanie pewnie by się zgodzili. Wzorce już są: RWPG (dla młodzieży: Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej). Nikt na tym nie zarabiał, ale i za bardzo nie tracił. Może jedno: wtedy nie dało rady pohandlować z Zachodem. Teraz pewnie też by nie dało rady, ale przecież jest Federacja. I znów w sklepach pojawiłyby się doskonałe konserwy z rybami z Morza Białego.
To może odświeżymy stare, sprawdzone wzorce. A i wycieczki do Soczi potanieją…

Radosław Januszewski

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments