Uchwała Zebrania Sędziów Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu z dnia 19 grudnia 2017 r.

0
(0)
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Sędziowie Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu przekazują wyrazy wsparcia i szacunku sędziom odwołanym decyzją Ministra Sprawiedliwości z funkcji:
1. SSA Grażynie Szyburskiej-Walczak – Pani Prezes Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu;
2. SSA Jackowi Gołaczyńskiemu – Panu Wiceprezesowi Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Jednocześnie sędziowie Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu wyrażają dezaprobatę wobec postawy tych sędziów, którzy obejmują funkcje pełnione dotychczas przez sędziów odwołanych.

Protestujemy przeciwko instrumentalnemu posłużeniu się cząstkowymi wynikami pracy Wydziału Karnego (jedynie z pierwszego półrocza 2017 r.), dla uzasadnienia decyzji o odwołaniu Pani Prezes Sądu Apelacyjnego z zajmowanego stanowiska. Wyniki te w żadnej mierze nie odzwierciedlają rzeczywistej, dobrej pracy tego Wydziału, w którym do końca roku wyznaczono wszystkie sprawy, które wpłynęły. Podkreślamy również bardzo dobre wyniki pracy pozostałych Wydziałów.

Wyrażamy również zdecydowany sprzeciw co do formy przekazania powyższych decyzji do wiadomości osób zainteresowanych.

Niezrozumiałym w naszej ocenie jest także brak przyjęcia przez Ministra Sprawiedliwości propozycji obsady stanowiska wiceprezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu przez kandydatów przedstawionych przez Prezesa Sądu.

Sędziowie Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu wzywają wszystkich i każdego sędziego do:
– zachowania jedności w ocenie wartości składających się na etos zawodu sędziego oraz w ocenie osób naruszających te wartości,
– powstrzymania się od jakiejkolwiek współpracy i jakichkolwiek form współdziałania w procesie ograniczania niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

Wzywamy wszystkich i każdego sędziego do zachowań przyzwoitych.

Zebranie Sędziów Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu zobowiązuje Prezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu do opublikowania niniejszej uchwały na stronie internetowej Sądu oraz jej przekazania: Przewodniczącemu Krajowej Rady Sądownictwa, Ministrowi Sprawiedliwości i Prezesom Sądów Apelacyjnych oraz Prezesom Sądów Okręgowych na obszarze apelacji wrocławskiej.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments