Piotr Gąciarek: Hitowy briefing

5
(4)

31 maja 2022 r.

Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych

Piotr Schab i jego zastępcy Przemysław W. Radzik i Michał Lasota.

Szanowny Panie Rzeczniku i Szanowni Panowie Zastępcy!

Gratuluję pierwszego udanego briefingu prasowego. Jak wiadomo, początki bywają trudne. Wydaje mi się przy tym, że w Panów przypadku koniec (pełnienia funkcji śledczo-oskarżycielskich z łaski miłościwie nam zarządzającego sądami i sędziami Zbigniewa Zawsze Mam Racje Ziobro) może być jeszcze trudniejszy.

Jak wielu sędziów za zupełnie zrozumiałe, naturalne i wręcz oczywiste uznałem, że swoją jakże cenną uwagę poświęciliście akurat sędziemu Waldemarowi Żurkowi. To musi być przypadek, że jeden z Pana dwóch nieocenionych zastępców, prawdziwa gwiazda okręgu elbląskiego, Michał Lasota poświęcił dziesiątki jak nie setki godzin żeby coś znaleźć na sędziego co ma inne poglądy niż Dobrodziej karier Pana i Pańskich zastępców. Niech ten Żurek, ma inne poglądy, ale po jakie licho je głosi, pana Zbyszka denerwuje ? Wam pracy przysparza. Rozumiem, że nie było innego wyjścia. To, kiedy sędzia Żurek podpisał postanowienie wydawane na posiedzeniu niejawnym 8 lat temu jest przecież tym, co blokuje rozwój Polski i przyznanie naszemu krajowi dziesiątek, jak nie setek miliardów złotych.

Znając Pańską legendarną wręcz niezależność, rzetelność, obiektywizm i odporność na wpływy polityków, nie mam najmniejszych wątpliwości, że już za chwilę poznamy pasjonujące szczegóły postępowań w sprawach:

– kradzieży z włamaniem do umysłu pana zastępcy Przemysława W. Radzika (w nocy hejterzy informują, co się będzie działo z sędzią Dorotą Zabłudowską, a rano pan zastępca stawia jej zarzuty);

– działaniem pani prezes SO w Krakowie Dagmary Pawełczyk-Woickiej odsuwającej od pracy sędziów Macieja Ferka i Annę Głowacką i wytrwale szykanującej sędziego Waldemara Żurka;

– działaniami prani prezes SR w Elblągu Agnieszki Walkowiak odsuwającej od pracy sędziego Macieja Rutkiewicza;

– działaniami pana prezesa SR w Olsztynie Macieja Nawackiego bezprawnie niedopuszczającego do pracy sędziego Pawła Juszczyszyna.

Co więcej, w międzyczasie wyjaśni Pan zapewne Panie Rzeczniku Schab, dlaczego prezes SO w Warszawie Piotr Schab nie dopuścił do pracy sędziego Igora Tulei. (to dopiero będzie musiało być pasjonujące postępowanie !)

Czekamy na kolejne konferencje, briefingi, komunikaty i inne fajerwerki. W Polsce jest już zwarta grupa fanatycznych miłośników tweetterowych wpisów pana Przemysława, sam się do niej zaliczam.

Na marginesie mam jedną tylko prośbę. Jak Pan znajdzie czas, proszę Panie Rzeczniku Schab wyjaśnić sobie, nam sędziom z Sądu Okręgowego w Warszawie i w ogóle obywatelom, za co przez 3 lata dodatek należny wiceprezesowi SO w Warszawie pobierał pan Dariusz Drajewicz.

Na koniec powiem tak, co należy myśleć o sędzim Waldemarze Żurku, ja sam, większość sędziów i obywateli wie aż nadto dobrze. Co myśleć o Pana działalności i działalności Pańskich zastępców, wiadomo również od dawna.

Niepokoi mnie jedna sprawa. Czy Panowie rzecznicy myśleli, jak powinna wyglądać konferencja prasowa w sprawie wszczęcia wobec Panów postępowania dyscyplinarnego ? Bo że tak będzie, to rzecz pewna. Proszę tylko dać znać (najlepiej przez wpisy na Twitterze Pana Przemysława) czy ma być długa, czy krótka, w jakim miejscu i w ogóle jak sobie Panowie to wyobrażacie. Może coś da się zrobić.

Waldemar Żurek to porządny człowiek, uczciwy sędzia i nieugięty obrońca niezależności sądów i niezawisłości sędziów. A Panowie, no cóż, musicie trzymać mocno kciuki za pana Zbyszka, bo jak mu nie wyjdzie w polityce, to dużo się zmieni. I w Wymiarze Sprawiedliwości i Waszym życiu zawodowym.

Dużo zdrowia życzę.

Piotr Gąciarek,

sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, członek SSP “Iustitia” bezprawnie zawieszony w dniu 24.11.2021 roku przez podających się ze sędziów SN Konrada Wytrykowskiego i Jacka Wygodę oraz ławnika Jacka Karola Leśniewiskiego z udającej sąd izby dyscyplinarnej.

P.S. Nazywam się Piotr Gąciarek, nie Piotr G, bez względu na kroki jakie Panowie ewentualnie podejmiecie.

Forum Współpracy Sędziów

Zdjęcie ilustrujące: Piotr Schab w Studio Polska, 2019

Od Redakcji MK: 30 maja Piotr Schab powiadomił media, że jego zastępca Michał Lasota wszczął 64 postępowania dyscyplinarne przeciw sędziemu Waldemarowi Żurkowi.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments