Sąd Najwyższy: Klincz w sprawach frankowych może rozstrzygnie Trybunał Sprawiedliwości UE wyrokując o statusie nowych sędziów SN

0
(0)

2 września Izba Cywilna Sądu Najwyższego w pełnym składzie nie podjęła decyzji w sprawie kredytów frankowych. Większość sędziów uznała, że należy najpierw zbadać status zasiadających w niej sędziów rekomendowanych prezydentowi przez neoKRS. Dokonać ma tego Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Krótko o posiedzeniu informuje komunikat, zawieszony na internetowej stronie SN:

Postanowienie składu całej Izby Cywilnej SN podjęte w sprawie III CZP 11/21
września 2021 r.
​III CZP 11/21
Sąd Najwyższy, w dniu 2 września 2021 r. na posiedzeniu niejawnym w składzie całej Izby Cywilnej, rozpoznając wniosek Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego o rozstrzygnięcie zagadnień prawnych dotyczących tematyki kredytów denominowanych i indeksowanych w walutach obcych, postanowił na podstawie artykułu 267 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej zwrócić się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z trzema pytaniami prejudycjalnymi dotyczącymi problematyki powoływania sędziów w Rzeczpospolitej Polskiej.
W posiedzeniu brało udział 21 sędziów. Postanowienie zapadło większością głosów, przy czym ośmiu sędziów złożyło zdanie odrębne. Jednocześnie, pozostający w mniejszości sędziowie złożyli oświadczenie, w którym krótko odnieśli się do zaistniałej sytuacji.

Postanowienie z dnia 2 września 2021 r. III CZP 11-21-3 Oświadczenie z dnia 2 września 2021 r
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments