Krzysztof Pawłowski: Zwariujmy. Inaczej nie będzie normalnie

5
(1)

Ostatniego dnia grudnia siedziałem i próbowałem ogarnąć, co się tak właściwie stało w 2020 roku. I nie dawałem rady. Było za. Za głupio, za drogo, za bezczelnie, za naiwnie, za wolno, za smutno, za żałośnie…..

Mógłbym tak długo.

Za długo.

Ale i tak zauważyłem, bo nie dało się tego po prostu nie zauważyć, że oto całą Polską wstrząsnął skandal, który wreszcie zjednoczył wszystkich. Powołana została – nawet od ręki, w trybie ordynaryjnym – co najmniej jedna komisja, która ma wyjaśnić i wysłana co najmniej jedna kontrola, która ma zbadać. Komisja Nadzwyczajna do Kontroli Nagłej i Specjalnej.

Ubiegając pytania: nie, ta komisja nie będzie badała, dlaczego wydano 70 milionów na wybory, ani ustalała, dlaczego zamiast kupić, jak inne państwa Unii Europejskiej, respiratory tanio i z gwarancją dostawy, kupiliśmy je drogo i bez gwarancji. Ta komisja nie będzie też sprawdzała, dlaczego w specjalnie wybudowanych szpitalach covidowych nie ma chorych i czemu za puste łóżko w takim szpitalu NFZ płaci więcej, niż za leczenie realnie chorego – w szpitalu zwykłym.

Ta Komisja ma zbadać, a kontrola ustalić, dlaczego zaszczepiono szczepionką antycovidową w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym 17 osób w wieku emerytalnym, leczących się na różnego rodzaju dolegliwości, w tymże WUM-ie plus jedną osobę towarzyszącą!

Tak, to właśnie na koniec 2020 roku i początek 2021 roku poruszyło całą Polskę.

Nikt nie twierdzi, że osoby te zapłaciły milionowe łapówki albo, że użyły swoich wpływów, aby wywalono z kolejki tuż przed zaszczepienim, brutalnie i z użyciem siły, schorowanych emerytów czy też członków wielodzietnych rodzin albo lekarzy z pierwszej linii walki o zdrowie, którzy to po usunięciu z kolejki zmarli natychmiast lub umrą w ciągu tygodnia. Nikt też nie twierdzi, że są to ostatnie szczepionki i teraz już nie będzie w Polsce nikt zaszczepiony.

O co więc chodzi?

Podobno stało się to z pominięciem procedur i wbrew.

………………………………………………………………………………………….

(Przepraszam najmocniej, ale powyższy akapit musiałem, wykropkować, bo mnie samemu po przeczytaniu go zrobiło się wstyd i poczułem się zażenowany, że ktoś może aż tak przeklinać)

Na nieprzestrzeganie procedur oburzył się pan Morawiecki młodszy, ten który pełni funkcje premiera i w każdym swoim dłuższym wystąpieniu zwykle tłumaczy, dlaczego rząd nie może przestrzegać: Konstytucji, prawa i procedur.

I tak oto w Polsce, po pięciu latach rządów, PiS zaczęto nagle, niespodziewanie dostrzegać, że łamiemy procedury. Wszyscy są oburzeni, bo 18 osób zostało zaszczepionych podobno wbrew procedurom.

Podobno od połowy stycznia mamy szczepić osoby z I grupy – seniorów i chorych. Czyli cała 17 za 2 tygodnie podobno by mogła się zaszczepić bez problemu!

17 osób dostało coś, co by dostało za 17 dni i cała Polska zawyła.

15 stycznia mają ruszyć szczepienia/zapisy/diabeł wie co. Szukam kogoś, kto wie, jak i co ma ruszyć i jak się zgłosić na szczepienia. Jak ktoś wie, bardzo proszę o skierowanie informacji na adres redakcji. Jestem zainteresowany, ale nic nie wiem.

Ale spokojnie, to nie dlatego nie wiem, że ktoś łamie procedury. Nie wiem, bo jest bałagan i nikt nic nie wie. Wszystko jest więc ok. Jak to za Pis-u było, jest i będzie.

Żyję w podobno normalnym kraju, w którym Konstytucja i prawo traktowane są z mniejszą powagą, niż obietnica pięciolatka, że od dzisiaj będzie sam mył zęby, bez przypominania. W kraju, w którym procedur nie ma, a jak są, to i tak nikt ich nie przestrzega, bo albo się nie da, albo ich nikt nie rozumie. W kraju, w którym musiało dojść do dwóch katastrof lotniczych – w Mirosławcu i Smoleńsku – żeby powstały procedury, których nawet przez kilka lat przestrzegano. Na dzisiaj to jednak czas przeszły dokonany.

W kraju, w którym szczycimy się, że procedury to nie dla nas, tylko dla innych głupców i nudziarzy, a ich łamanie, to powód narodowej dumy. I w takim miejscu na ziemi okazało się nagle i niespodziewanie, że zaszczepienie 18 osób jest największym skandalem roku 2020!

W cztery dni po tym, jak rozpoczęto szczepić ludzi, mówi się otwarcie o tym, że zmarnowano od 27 do kilku tysięcy szczepionek. Zmarnowano, czyli wylano do zlewu.

Mówi się też, że podobno 18 tysięcy osób zostało zaszczepionych wbrew procedurom.

Przypominam, że póki co, w cała tej awanturze chodzi o 18 osób.

To w Polsce nie chce się szczepić się nawet do 60% mieszkańców, a kilka milionów moich rodaków deklaruje, że szczepi się, ale tylko wtedy, jak dostanie za to 500 złotych.

Ale może jestem w błędzie? Może właśnie w przypadku tych 18 osób doszło do skandalu, z którym nie tyle można, ale i trzeba coś zrobić!

Dlaczego te osoby zostały zaszczepione? Zapłaciły miliony, zaszantażowały świat, że wysadzą coś albo kogoś?

NIE.

Patrząc na to z boku wygląda to, że przestępstwa tam nie było.

Było za to szamotanie się z rzeczywistością. Codzienność w państwie PiS-u.

Wygląda to na coś pomiędzy ratowaniem szczepionki, żeby nie trzeba było ich wylać, a próbą przełamania nieufności do szczepionki i zachęcenia do szczepień. Wybrano celebrytów, mniejszych lub większych, w każdym razie osoby, które jak widać po tej burzy w mediach społecznościowych, są pilnie obserwowane. Większość z tej 17-ki napisała o tym w mediach społecznościowych. I z wpisów tych widać, że nie czują się przestępcami.

Polska to dziwny kraj.

Pan rzecznik prasowy rządu, który nie robi zbyt dużo, aby zachęcić nas do szczepień, już zapowiedział, że będzie komisja do zbadania nieprawidłowości przy zaszczepieniu 17-ki.

Proponuję parlamentarną z ministrem i posłem Zbigniewem Ziobro na czele. Powszechnie znany jest jego obiektywizm, szacunek dla prawa i dla lekarzy oraz służby zdrowia, wraz z umiłowaniem prawdy, prawa i sprawiedliwości.

Wygląda na to, że na taką komisję zgodzi się cały parlament. PiS – bo walczy z elitami, ale i chroni własne, niedouczone i nieelitarne elity. PO – żeby udowodnić, że walczy bardziej niż PiS ze wszystkimi, a zwłaszcza tymi, którzy są w opozycji, w ramach czystości coraz bardziej rzednących własnych szeregów. PSL – żeby pokazać, że jest, a lewica, żeby pokazać, że oni też są pryncypialni i gotowi do poświecenia innych.

Mam nadzieję, że w wyniku prac komisji znajdzie się winnych i wywali co najmniej połowę kadry kierowniczej WUM oraz 70% wykładowców. Na pewno pan minister Sasin i poseł Zbigniew Ziobro znają osoby, które będą te stanowiska pełnić godnie i wygodnie.

A żeby uniknąć podobnych skandali w przyszłości, powstaną procedury na: każdy zmarnowany milion i każdą wylaną szczepionkę oraz nie działający od zakupu respirator i puste łóżko w pustym szpitalu będzie odpowiednia procedura.

I premia dla jej autora.

I to jest u nas normalne.

Dlatego życzę sobie i wszystkim, którzy chcą lub tylko muszą żyć w tym kraju, abyśmy doczekali się tej chwili, w której dokoła będzie mnóstwo nienormalności i to, że ktoś został zaszczepiony, nie było powodem do powołania Komisji Nadzwyczajnej do Kontroli Nagłej i Specjalnej.

Krzysztof Pawłowski

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments