Jarosława Dudzicza potępiają sędziowie z Gorzowa Wielkopolskiego

5
(3)

Uchwała Zebrania członków Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA Oddział Gorzowski z dnia 30.09.2019 r.

§1
W związku z ujawnionymi informacjami medialnymi o antysemickich wpisach internetowych na forum przypisywanych Prezesowi Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp., członkowi organu zwanego KRS, SSR Jarosławowi Dudziczowi, stanowczo potępiamy takie zachowanie jako niegodne sędziego, dyskwalifikujące go pod względem etycznym i mogące spełniać znamiona przestępstwa.

§2
Żądamy natychmiastowego wyjaśnienia od Ministra Sprawiedliwości/Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego, dlaczego przez 4 lata nie wyjaśniono sprawy, nie zawiadomiono rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wlkp. lub przy Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie ani prezesów sądów, którym Jarosław Dudzicz podlegał, a także dlaczego nie ujawniono opinii publicznej okoliczności tej sprawy.

§3
Potępiamy ujawnione działania grupy „Kasta” przypisywane m.in. SSR Jarosławowi Dudziczowi oraz innym nominatom ministra Zbigniewa Ziobry oraz urzędnikom Ministerstwa Sprawiedliwości, żądamy wszczęcia spraw dyscyplinarnych, z udziałem sędziów tworzących grupę „Kasta” powiązaną z Ministerstwem Sprawiedliwości, przez zastępców rzeczników dyscyplinarnych odpowiednich sądów, a także przekazania już prowadzonych spraw przez zastępców rzecznika dyscyplinarnego sądów powszechnych powołanych przez ministra Zbigniewa Ziobrę (czyli przez Przemysława Radzika, Piotra Schaba i Michała Lasotę) do rzeczników dyscyplinarnych właściwych sądów.

§4
Żądamy niezwłocznego odwołania SSR Jarosława Dudzicza z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w związku z ujawnionymi informacjami oraz prowadzonym postępowaniem przez Prokuraturę Krajową, a także wzywamy ministra Zbigniewa Ziobrę do natychmiastowego zarządzenia przerwy w czynnościach służbowych wobec SSR Jarosława Dudzicza na podstawie art.130 ustawy o ustroju sądów powszechnych dla dobra wymiaru sprawiedliwości, powagi sądu i istotnych interesów służby.

§5
Sprzeciwiamy się wszczynaniu i prowadzeniu postępowań dyscyplinarnych, a także przesłuchań sędziów w charakterze świadków bez uzasadnienia, bez wskazania do jakiej sprawy i z niewiadomych powodów, traktujemy to jako represję wobec sędziów stojących na straży niezależności sądów i wyrażających opinię środowiska sędziowskiego.

SSP „Iustitia”

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments