Dojdzie do próby usunięcia sędziów Sądu Najwyższego

0
(0)

Uchwała Zarządu SSP IUSTITIA z dnia 15 lipca 2019 r. w sprawie bezprawnych działań zmierzających do usunięcia sędziów Sądu Najwyższego

W najbliższych tygodniach dojdzie do próby usunięcia sędziów Sądu Najwyższego i przejęcia go przez przedstawicieli rządzącej większości.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA apeluje do polskich i międzynarodowych instytucji o uwagę. Już  najbliższych dniach może dojść do próby pozbawienia możliwości orzekania legalnie powołanych w ostatnich kilkunastu latach sędziów Sądu Najwyższego. Do osiągnięcia tego celu posłużyć mogą takie metody jak zagarnięcie do Trybunału Konstytucyjnego akt sprawy (zob. komunikat o działaniach Izby Dyscyplinarnej z pominięciem I Prezesa SN

http://www.sn.pl/ http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Komunikaty_o_sprawach.aspx?ItemSID=283-b6b3e804-2752-4c7d-bcb4-7586782a1315&ListName=Komunikaty_o_sprawach).

Działania takie podjęli prawnicy bezprawnie powołani w ostatnim roku do Sądu Najwyższego na stanowiska sędziów. Skutkiem ich działań ma być orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego odsuwające od orzekania większość sędziów Sądu Najwyższego, w tym kierujących w ostatnim czasie pytania do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. W następnym kroku może dojść do pozbawienia tysięcy sędziów sądów powszechnych prawa do orzekania.

To, przeciwko czemu protestowali Polacy, właśnie urzeczywistnia się. W środku wakacji, gdy kamery i ludzkie oczy nie śledzą bieżących wydarzeń, nominaci polityczni starają się podstępem i za pomocą bezprawnych praktyk przejąć Sąd Najwyższy. To, czego nie udało się zrobić ustawami, ma się dokonać orzeczeniem fasadowego Trybunału Konstytucyjnego. Są to działania intencjonalne, mające postawić Unię Europejską przed faktami dokonanymi. Rok temu w tej sprawie tysiące Polaków protestowało na ulicach polskich miast.

Jako stowarzyszenie skupiająca 3 500 z 10 000 polskich sędziów zwracamy uwagę na konieczność obrony Sądu Najwyższego. Po jego przejęciu, sprawy obywateli i inwestycje europejskich firm będą podlegać kontroli wprowadzonych do SN nielegalnych sędziów.

Przypominamy że polskie sądy to sądy unijne.

Wzywamy obywateli, instytucje europejskie i wszystkie organizacje, którym zależy na dalszym partnerstwie z naszym 38 milionowym społeczeństwem do obrony praworządności.

Prezes SSP „Iustitia”

SSO prof. UŚ dr hab. Krystian Markiewicz

SSP „Iustitia”

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam Maciej

Trzy dni i zero komentarzy ?
Jeśli najmądrzejszych oświadczeń nikt nie przeczyta to trochę szkoda czasu. Załóżcie szanowni sędziowie profil na fejsbuku i wasze starania nabiorą większego sensu.

Samouk - prawa

Jestem, za tym by Naród zgodnie z Art. 4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, odebrał obecnym reprezentantom mandaty, gdyż władza należy do Narodu. Kolejny pomysł to Obywatele będący na emigracji może powinni wybrać rząd emigracyjny, który poparli by Obywatele mieszkający w Ojczyźnie. Po odebraniu mandatów wprowadzić nowy system wyborczy poprzez oddolne wybory, bez systemu partyjnego, który narzuca Obywatelom kogo mogą wybierać z danej partii. Mając poparcie większości Sędziów i Prokuratorów, oraz wsparcie UE w dążeniu do praworządności jest szansa. Wybory Parlamentarne już dzisiaj mają w kieszeni mandaty obecnie rządzący. Nawet przy frekwencji 100%.

Samouk - prawa

Do Pana Adama Macieja, profil na FB, nie jest dobrym pomysłem, z jednej strony służby mają kontrolę, dwa w latach 2014-2015 istniał profil Anonymus Polska, gdzie zbierali się osoby, chcący zmienić system zarządzania Krajem z Partyjnego na Obywatelski, jak się później można było domyśleć profil na 99% założyły służby, by sprawdzić nastroje Narodu, podając się za Anonymus Polska. Więc w tej sytuacji w ten czy inny sposób mieli by kontrole lub w najgorszym scenariuszu rozpoczęto by zamykać osoby uczestniczące w takiej grupie.