Jakub Tau: Dzieje się coś bardzo złego

0
(0)

Rzecznik policji żali się na Rzecznika Praw Obywatelskich, że ten nie uwzględnia cierpienia bliskich ofiary. Czyżby z góry zakładał, że złamani bólem bliscy tragicznie zmarłej dziewczynki są żądni zemsty? A może to strach przed szefem, przed ministrem, przed jego zleceniodawcą, „szeregowym posłem”, bo bajka o mordercy-pedofilu nie wypaliła?

I jeszcze nazywanie podejrzanego, choćby i bardzo mocno podejrzanego, sprawcą. Tak nie uchodzi. Tylko sąd może powiedzieć, kto jest złoczyńcą. Proste? Widać nie dla wszystkich. Ciekawe, czy wiedziałby o tym Lech Kaczyński, prawnik z wykształcenia, który został skazany za nazwanie Mieczysława Wachowskiego „wielokrotnym przestępcą”. Ale o tym mógłby opowiedzieć najwyżej w relacji z rozprawy przed niebiańską instancją (o ile taka jest).

Tu, na ziemi odbyło się piekło ekshumacji. Cóż za brak poszanowania dla bliskich, którzy chcieli już swoich zmarłych zostawić w spokoju. Na nic nie przydały się nawet wywołujące torsje opisy, co można zastać w sarkofagu na Wawelu. Tu chodziło o udowodnienie czegoś, czego nie da się udowodnić i załatwienie na trupach, na cierpieniu – interesu politycznego.
Było też piętnowanie chorych psychicznie, kiedy zginął prezydent Gdańska. Piętnowanie ludzi, którzy i tak mają bardzo trudne życie, dokładanie cierpienia ich bliskim: rodzinom, opiekunom, lekarzom.

Dzieje się coś bardzo złego, do matactw politycznych używa się podstawowych, a zarazem skrajnych uczuć ludzkich. Gra na takich uczuciach jest charakterystyczna dla wszelkich autorytaryzmów. I demoralizuje wszystkich, bo podwyższa próg wytrzymałości na cierpienie, cudze cierpienie.

Jakub Tau

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Samouk - prawa

Tak wszystko się zgadza i zawsze uważam, że polityka to samo zło, a gdy już politykę uprawia się grając na uczuciach oraz wykorzystując polityczne poparcie celem uzależnienia Prokuratorów i Sędziów, by postępowali wbrew własnemu przekonaniu tylko by spełnić psychiczne fantazje to oznacza, że staliśmy się niewolnikami dla rządzących. Na dzień dzisiejszy możemy liczyć na obronę swojej godności i sprawiedliwości przed Trybunałem Europejskim, ale celem tej grupy jest wystąpienie z UE, byśmy nie mieli możliwości powstania z kolan.