Prokuratura zakazuje, bo prokuratorzy rozmawiając z młodzieżą o konstytucji osłabią zaufanie do bezstronności prokuratury

0
(0)

Prokurator Okręgowy Warszawa Praga Łukasz Osiński zabronił podwładnym udziału w VI Edycji Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. profesora Zbigniewa Hołdy. Organizatorzy piszą, że „Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Zależy nam na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego chcemy promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.”.

Prokurator Osiński natomiast, że „wątpliwości może budzić polityczny kontekst aktywności części członków zarządu stowarzyszenia będącego organizatorem projektu” i wywoła to „wrażenie braku poszanowania dla prawa i […] może osłabić zaufanie do bezstronności prokuratora”.

Poniżej pełny tekst sprzeciwu prokuratora Łukasza Osińskiego:

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments