Prezydent Stowarzyszenia Prawników USA: polski sąd może nie być obiektywny i uczciwy

0
(0)

” – Nie możemy więc zaakceptować sytuacji, w której Polska zacznie się na nowo cofać do czegoś w rodzaju dyktatury, gdzie nie można polegać na systemie sądowniczym. To na pewno będzie miało wpływ na przychylność amerykańskiego biznesu. Gdybym miała doradzić swoim klientom, czy powinni inwestować dziś w Polsce, byłabym zmuszona poinformować ich, że polski sąd może nie być obiektywny i uczciwy – mówi Hilarie Bass, prezydent Stowarzyszenia Prawników USA w rozmowie z Onetem.

– Jeśli będę amerykańskim inwestorem, który podpisał kontrakt na 100 mln dolarów z polskim rządem, to czy mogę mieć pewność, że w razie sporu sędzia wyda korzystny dla mnie wyrok, jeśli racja będzie po mojej stronie? – pyta amerykańska prawniczka.

– Podstawą demokracji jest niezależność władzy od siebie. To znaczy, że rząd – władza wykonawcza nie może kontrolować władzy sądowniczej. A okazuje się, że ustawy uchwalone w Polsce w ciągu ostatnich 6-7 miesięcy w widoczny sposób podkopują niezależność władzy sądowniczej – tłumaczy Hilarie Bass w odpowiedzi na pytanie, co najbardziej niepokoi Stowarzyszenie Prawników USA w zmianach polskiego sądownictwa.”

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x