Prokurator Dariusz Korneluk rekomendowany na kandydata na stanowisko Prokuratora Krajowego

0
(0)

Powołany przez Ministra Sprawiedliwości Zespół do wyłonienia kandydata na Prokuratora Krajowego pod przewodnictwem Wiceministry Marii Ejchart wyłonił kandydata na Prokuratora Krajowego – został nim Prokurator Dariusz Korneluk.

– To nie była prosta decyzja. Pan prokurator został najwyżej oceniony z grona zgłoszonych. To, co doceniliśmy, że ma największe doświadczenie w kierowaniu zespołami na różnych szczeblach prokuratury. Przedstawił szeroką i spójną wizję prokuratury, działającej na każdym z możliwych szczebli. Jako jedyny powiedział, jak istotna jest rola prokuratury w czasie konfliktu zbrojnego – przedstawiła Wiceminstra Maria Ejchart.

Konkurs został przeprowadzony w sposób jawny, aby społeczeństwo mogło zapoznać się z kandydatami. – Zależy nam na przejrzystości. Obrady przebiegały w taki sposób, że każdy mógł się z nimi zapoznać, mógł wiedzieć, jak widzimy rolę prokuratora krajowego i rozwój prokuratury, a także jak kandydaci widzą się na tym stanowisku. Oglądało je wiele osób. To wydarzenie przełomowe, to pierwszy tego typu konkurs – powiedział Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar.

W wyniku dokonanego wyboru Minister Adam Bodnar przedstawi odpowiedni wniosek premierowi Donaldowi Tuskowi.

Osoby kandydujące na inne stanowiska m.in. na dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz na prokuratora europejskiego będą wybierane w taki sam sposób – chciałbym zadeklarować, że wszystkie kolejne konkursy na różne stanowiska będą przeprowadzane w podobny sposób, kierując się zasadą przejrzystości i maksymalnej dostępności procedur konkursowych dla osób zainteresowanych – zapewnił Minister Adam Bodnar.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments