Rzecznik Sądu Najwyższego wzywa M. Morawieckiego, by zaprzestał łgać za granicą

0
(0)
22 stycznia 2018 r.

OŚWIADCZENIE
Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego

W związku z publikacją w Gazecie Wyborczej z 22 stycznia 2018 r. pt. „Premier i kłamstwa o sędziach” oraz zawartą w niej informacją o treści dokumentu przekazanego 10 stycznia 2018 r. przez Premiera Mateusza Morawieckiego zagranicznym dziennikarzom w Brukseli stwierdzić trzeba, że Premier polskiego rządu prowadzi opartą na nieprawdzie kampanię przeciwko konstytucyjnemu organowi Rzeczypospolitej Polskiej, jakim jest Sąd Najwyższy.

Nieprawdą jest, że w Sądzie Najwyższym orzekają poufni informatorzy (agenci) komunistycznego aparatu bezpieczeństwa. W SN zasiadają wprawdzie sędziowie, którzy orzekali w czasie stanu wojennego, ale nieprawdą jest, że wydawali wówczas politycznie umotywowane wyroki. Każdemu należy w sposób niewątpliwy wykazać jego winy, inaczej traktować go należy jak osobę niewinną. Jeśli Pan Premier dysponuje konkretnymi informacjami, proszę je publicznie zaprezentować.

Nieprawdą jest, że Sąd Najwyższy nietknięty przeszedł z ery totalitarnego komunizmu w nowoczesną demokrację. Przypomnieć należy, że w roku 1990 w Sądzie Najwyższym nastąpiła weryfikacja ówczesnych sędziów. Większość (80%) weryfikacji tej nie przeszła.

Wzywamy do zaprzestania posługiwania się, zwłaszcza za granicą, niepotwierdzonymi uogólnieniami i nieprawdą. Godzi to w dobre imię poszczególnych sędziów Sądu Najwyższego oraz w dobre imię organu, który jest częścią tego samego państwa co Rada Ministrów.

SSN Michał Laskowski
Rzecznik Prasowy Sądu Najwyższego

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Uczciwa musze.pracowac w obcym kraju

Brawo Morawiecki zmiany sa konieczne szanowny Sadzie Najasniejszy.Polska dobrze rzadzona to uczciwe Sady.Mlodzi sa tam potrzebni. Od Redakcji Monitora: średnia wieku sędziów wynosi 38 lat. Dla Pani może są zbyt starzy. Jednak my wolelibyśmy, by nasze sprawy rozstrzygali ludzie doświadczeni życiowo, nie tylko wykształceni odpowiednio, ale znający zawiłości i zasadzki życia. Na 10 tysięcy sędziów przypadków usunięcia z zawodu można liczyć na palcach obu rąk. Czy to dużo, czy mało? Na pewno za dużo o te przypadki. Sędziowie wyrokując, podobnie jak lekarze, usuwają chore tkanki. zatem gwoli analogii: czy woli Pani być leczona przez młodego, początkującego lekarza, czy przez doświadczonego… Czytaj więcej »