Radosław Januszewski: Rosyjski Ribbentrop

4.4
(5)

Ławrow nie zwiedzi Bałut ani Chojen. Nie wpuścili go do Łodzi, więc nie weźmie udziału w obradach OBWE.

Czyżby na Kreml nie dotarło, że po wybuchu wojny z Ukrainą są osoby objęte sankcjami, a jedną z nich jest właśnie Ławrow? Ktoś na Kremlu musiał uznać, że sankcje sankcjami, a Zachód i tak nie będzie na poważnie traktować swoich własnych decyzji.

Rosyjska autokracja (raczej prowadząca ludobójczą wojnę dyktatura), nie była w stanie wyobrazić sobie, że Europa jakoś da radę bez gazu z Syberii. Otóż radzi sobie coraz lepiej, bo sprowadza co prawda niebieskie paliwo z Rosji (najwięcej Niemcy, ale my też), jednak coraz więcej z Kataru, Australii, Norwegii.

Według raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej na 2022 rok, z początku Rosja stopniowo traciła możliwości eksportu gazu, ale teraz zerwanie stało się faktem. Gaz z Rosji już na Zachód nie popłynie. Najwyżej będzie kapał. Łatwo im nie będzie. Chiny, Indie i Turcja nie zastąpią Unii Europejskiej.

Co do tego ma Ławrow? Ano nic. Skoro Europa daje sobie radę bez rosyjskiego gazu, to tym bardziej da sobie radę bez kremlowskiego urzędasa twierdzącego, że w Ukrainie żyje „społeczeństwo, w którym kwitnie nazizm”.

Bezczelność wyjątkowa. O nazizmie w Ukrainie mówi człowiek, którego można by przyrównać do Ribbentropa. Może zamiast marzyć o przechadzce po Piotrkowskiej przypomniałby sobie, jak skończył jego hitlerowski odpowiednik.

Radosław Januszewski

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.4 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

4 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments