Oświadczenie Themis po decyzji „non existens” Izby Dyscyplinarnej SN odmawiającej uchylenia immunitetu sędzi Beacie Morawiec

5
(2)

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Themis z dnia 8 czerwca 2021 r.

W związku z informacją o tym, że Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego w dniu 07 czerwca 2021 r. zdecydowała o odmowie uchylenia immunitetu i odsunięciu od orzekania Beaty Morawiec, oświadczamy:

  1. Izba dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie jest sądem, a wszystkie decyzje podejmowane w tym gremium pozostają i będą non existens (nie istniejące).
  2. Izba Dyscyplinarna SN i funkcjonariusze publiczni tam pracujący pozostają odpowiedzialni za złamanie prawa i orzeczenie o wcześniejszym zawieszeniu w czynnościach sędzi Beaty Morawiec. Wszystkie inne czynności ww. izby również pozostają nielegalne.
  3. Dzisiaj, podobnie jak nigdy wcześniej, nie było jakichkolwiek powodów, by w sprawie sędzi Beaty Morawiec prowadzić postępowanie karne, a tym bardziej orzekać w sprawie immunitetu.
  4. Rzeczywistymi przyczynami trwającego blisko 8 miesięcy zawieszenia sędzi Morawiec w pełnieniu obowiązków sędziowskich był jej publiczny sprzeciw wobec politycznego podporządkowania sądownictwa oraz wygrana przez nią sprawa o ochronę dóbr osobistych przeciwko Ministrowi Sprawiedliwości-Prokuratorowi Generalnemu.
  5. Sprawa Sędzi Beaty Morawiec to kolejna, po sprawach sędziów Wróbla i Tuleyi, kompromitacja Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, który zamiast stać na straży praworządności, prześladuje niezależnych sędziów realizując polityczne dyspozycje Prokuratora Generalnego.
  6. Wyrażamy przekonanie, że w niedalekiej przyszłości niezależna Prokuratura i wolne od politycznych wpływów Sądy doprowadzą do wyjaśnienia wszystkich nieprawidłowości związanych ze sprawą sędzi Beaty Morawiec, ale również w sprawach innych osób ściganych przed nielegalną Izbę Dyscyplinarną SN za swoje poglądy bądź działalność publiczną.
  7. Przypominamy, że w sprawie sędzi Beaty Morawiec, podobnie jak w sprawie innych walczących o prawa człowieka i trójpodział władz, prawników i obywateli toczą się dziesiątki postępowań karnych, cywilnych i administracyjnych, które godzą w nasze prawa podstawowe i naruszają nasze wolności, w drastyczny sposób łamiąc Konstytucję RP.

Jako Stowarzyszenie Sędziów zawsze będziemy tych praw bronić. Bez względu na konsekwencje, jakie możemy ponieść.

Jednocześnie bardzo chcemy podziękować wspierającym nas obywatelom. Jesteśmy silni waszą energią i poparciem.

themis-sedziowie.eu

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments