P. Rachtan: Komana na Facebooku komentarz zniknięty

0
(0)

Powiadomił mnie dziś po południu Internet, że na profilu FB Monitora Konstytucyjnego pod postem z linkiem prowadzącym do informacji w serwisie Onetu „Prezydent odebrał ślubowanie od nowego sędziego TK Justyna Piskorskiego” pojawił się komentarz pana Krzysztofa Sergiusza Komana: Tak czy inaczej ostrzegał jako Prezydent Elekt aby nie powolywać dodatkowych sędziów wbrew procedurze….. nie byłoby teraz pretekstu 🙁

Ponieważ komentarz ów nie jest już widoczny, przytaczam go jako ilustrację, a poniżej mój komentarz w formie listu do autora:

 

 

Szanowny Panie,

Trybunał Konstytucyjny już tę kwestię rozstrzygnął 3 grudnia 2015 roku, w wyroku w sprawie K 34/15. Orzekł także – wprost – o konstytucyjnym obowiązku prezydenta odebrania ślubowania od prawidłowo wybranych sędziów (dla ułatwienia odsyłam do komunikatu po ogłoszeniu wyroku). Wspomniany przez Pana apel elekta miał charakter polityczny, by nie rzec – propagandowy, a nie prawny. Wezwanie takie nie może w żadnym zakresie wpływać na orzecznictwo sądów, ani Trybunału Konstytucyjnego, działającego na podstawie konstytucji i ustaw, a nie politycznych ustawek. Namawiam także do zapoznania się z Oświadczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 23 grudnia 2015 r., który w prostych, zrozumiałych nawet dla profanów słowach wyjaśnia wątpliwości i przekłamania, lub mówiąc wprost – łgarstwa rozpowszechniane pod koniec 2015 roku przez polityków, którzy objęli właśnie władzę oraz media, spijające z ich ust nową interpretację rzeczywistości.

Piotr Rachtan

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments