Jacek Kucharczyk, Radosław Markowski, Robert Sobiech: Krajobraz po wyborach (debata 17 lipca, zapis video)

3
(2)

O tegorocznych wyborach prezydenckich mówiono, że takie zdarzają się raz na pokolenie i nawet porównywano je z czerwcowymi wyborami 1989 r. Mówiono też, że są one swoistym plebiscytem i wyborem między dwiema sprzecznymi ze sobą wizjami rozwoju Polski.

Wyniki już znamy, pytanie więc: co mówią one o naszym społeczeństwie i o nas samych. Wreszcie, co dalej? Co nas czeka – pożegnanie z demokracją liberalną i ostateczny triumf modelu ustrojowego na wzór węgierski? Dalszy ciąg i finalizowanie pełzającej rewolucji narodowo-konserwatywnej, sprowadzającej się do przejmowania i demontażu najważniejszych instytucji ustrojowych III RP? A także: czy i w jakim stopniu wpłyną one na przebudowę i kształt polskiej sceny politycznej? I jakie mogą być tego konsekwencje dla naszej pozycji w Zjednoczonej Europie?

Na te i inne pytania odpowiadali podczas debaty on line: dr. Jacek Kucharczyk, prof. Radosław Markowski, dr. Robert Sobiech  oraz Marcin Celiński, (który również poprowadził dyskusję).

Debatę przeprowadzoną w Klubokawiarni „Pożyteczna” na Nowym Świecie 58 w Warszawie zorganizowała Fundacja Centrum Prasowe dla Krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Poniżej – zapis dyskusji przez VideoKOD Sieciową Telewizję Obywatelską w relacji Mariusza Malinowskiego

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments