Okiem sędziego: Zawsze Zbigniew!

5
(6)

Czytam kolejne komunikaty rzecznika Schaba z jego frontu walki z sędziami, którzy śmią być niezależni i odważni. Poza smutkiem odczuwam swego rodzaju zadziwienie stopniem gorliwości i wręcz fanatyzmu rzecznika i jego zastępców.

Nie wiem, kto ministrowi doradził mianować Piotra Schaba rzecznikiem dyscyplinarnym, ale było to na swój sposób posunięcie genialne. Wśród ponad 10.000 sędziów nie znajdziemy kogoś bardziej zdeterminowanego w służbie dla polityków, biorących pod but sędziów i sądy. Sprawny, pracowity i fanatycznie przekonany o słuszności tego co co robi.

Co tam setki i tysiące sędziów, co tam uchwały samorządu sędziów w całej Polsce, co tam uchwały organów samorządu adwokatów i radców prawnych, co tam Rzecznik Praw Obywatelskich, co tam Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Amnesty International, co tam uchwały rad wydziałów prawa polskich uniwersytetów, co tam wyrok SN i mocny, jednoznaczny apel Pierwszej Prezes SN, co tam głosy profesorów Ewy Łętowskiej, Andrzeja Zolla, Adama Strzembosza czy Marka Safjana. To wszystko nic nie znaczy. Liczy się wola polityczna. A ta jest jednoznaczna. Sędziowie mają zamilknąć. Mają zapomnieć, że mamy nielegalnie wybraną, upolitycznioną krs, zapomnieć o konkursach prowadzonych przez ten organ i zapomnieć o tym, że izba dyscyplinarna SN nie jest sądem, w rozumieniu przyjętym w naszym kręgu cywilizacyjnym. I jeszcze jedno, sędziowie mają przestać upominać się w sprawie swoich represjonowanych i szykanowanych kolegów. Metoda jest jedna. Karanie, karanie i jeszcze raz karanie. Szybkie, dotkliwe i odstraszające.

Panie rzeczniku Schab, wielu sędziów w tych trudnych czasach zadaje sobie pytanie, co przyjdzie im robić w życiu, gdy nie da się uczciwie wykonywać naszej pracy. Niektórzy, ci najbardziej zagrożeni, mają pewnie jakieś plany B.

A czy Pan, rzeczniku Schab, dopuszcza myśl, że świat może istnieć, a Ziemia kręcić się dalej także, gdy złotousty nielubiący sędziów i sądów minister Zbigniew Ziobro przestanie pełnić swoją funkcję ? Czy liczy się Pan z tym, że ci co teraz rządzą, nie będą rządzić wiecznie ? I co wtedy ?

Może ten krótki fragment filmu Janusza Majewskiego będzie pomocny w odpowiedzi na te trudne pytania. Różnie w życiu bywa, czasem traci się swoich protektorów.

Pro memoria, panie rzeczniku:

Wśród sędziów polskich znajdują się najbardziej odważni ludzie w kraju. I nie przerobi ich żadna propaganda ani szykany.

Okiem sędziego

*Autor blogu jest sędzią w jednym ze stołecznych sądów. Publikujemy za jego zgodą. Sam o sobie pisze:
Independentjudge. Sędzia praktyk, od kilkunastu lat orzekający w sprawach karnych. Przywiązany do własnej niezawisłości i zapisanej w Konstytucji niezależności sądów. Członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.Sędzia praktyk, od kilkunastu lat orzekający w sprawach karnych. Przywiązany do własnej niezawisłości i zapisanej w Konstytucji niezależności sądów. Członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 6

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian Milczuk

Rozumiałem ludzi w czasach PRL, zapisywali sie do partii aby zrobić karierę bo innej możliwości nie było. Nie potrafię zrozumieć dzisiejszych Schabów którzy w wolnej Polsce dopuszczają się takich niegodziwości. Tylko działalność agenturalna ujawniana przez P.Tomasza Piątka i Grzegorza Rzeczkowskiego daje logiczną odpowiedź na wszystkie pytania. Dziękuje p. Sędzio za Pana odwagę.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x