Na sprawie sędzi Moniki Frąckowiak przed Sądem Dyscyplinarnym we Wrocławiu publiczność zostanie na korytarzu

0
(0)

Marcin Murzyński, aktywista, lider stowarzyszenia „Wrocław dla demokracji” i jedna z czołowych postaci protestów w obronie sądów we Wrocławiu pisze na swoim profilu FB o ograniczeniu dostępu dla publiczności na rozprawie Sądu Dyscyplinarnego przy SA we Wrocławiu przeciw sędzi Monice Frąckowiak:

W najbliższy piątek odbędzie się rozprawa dyscyplinarna Sędzi Moniki Frąckowiak, dzisiejsze zarządzenie wbrew ustawie ogranicza widownie do 10 „licencjonowanych” osób. To jest skandal! Nie ma i nie będzie mojej zgody na takie praktyki! Proszę zapewnić salę dla szerokiej publiczności, która zapewne stawi się na tej rozprawie.
Przepisy Ustawy prawo o ustroju sądów powszechnych:
art. 116 par 1 postępowanie dyscyplinarne jest jawne.
Art. 110 b par 4 prezes sadu apelacyjnego zapewnia odpowiednie warunki lokalowe i techniczne oraz obsługę administracyjno – finansowa sadu dyscyplinarnego.

Zauważyć należy, że zarządzenie o ograniczeniu publiczności wydał sędzia rejonowy (prezes sądu dyscyplinarnego), a odpowiednie warunki ma zapewnić jednak PSA i może przenieść rozprawę np. do SO, przepisy dają taką możliwość.

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments