List ze wschodu: Praworządny prezes zawsze prezesem

0
(0)

Macie wodza, czy jak wy wolicie naczelnika, który z tylnego siedzenia kieruje nawą. I to dobrze. Ale ta nawa wcale go nie chce słuchać! Sędziowie się bieszą. W cywilizowanym państwie to nie do pomyślenia.

Walery Dimitriewicz Zorkin, pierwsza osoba w państwie, po prezydencie, kieruje naszym Sądem Konstytucyjnym od dawna, kierował nim jeszcze za Borysa Jelcyna. Widać dobrze kieruje. O, na przykład: geje protestowali przez bibliotekami dla młodzieży z transparentami, że gej to człowiek. Ukarano ich, że sieją zgorszenie. To oni, że konstytucja. A co na to Sąd Konstytucyjny? Salomonowy wyrok wydał – owszem, gej jest równoprawnym człowiekiem. Ale takie transparenty w miejscu, gdzie dzieci chodzą? Toż to zgorszenie. I skargę oddalił. A gdyby nie oddalił? Nie do pomyślenia.

A u was taki strach, że sądy zamachną się na niezbędne reformy (skądinąd czekamy z utęsknieniem na reformy dotyczące wojska) że aż wcześniejsze emerytury trzeba uchwalać w sejmie. A i tak sędziowie się bieszą, świadectw zdrowia przedstawiać nie chcą. No, poradziliście sobie z Trybunałem Konstytucyjnym, ale czy na długo?

A Walery Zorkin ma już siedemdziesiąt pięć lat i dalej prezesuje. I nikt go nie pyta o papiery od lekarza. A jak raz go odwołali, to zaraz przywrócili, bo dobrze pracuje.

Кузьма Кузьмич

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments