Adam Bodnar: mogło dojść do naruszenia dóbr osobistych b. rzecznika MON

Były rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz został uznany przez komisję PiS za „niekompetentnego”. Zakaz pracy spółkach Skarbu Państwa i innych sferach życia publicznego może naruszać dobra osobiste – uważa Rzecznik Praw Obywatelskich.- PiS może oceniać negatywnie postępowanie Bartłomieja Misiewicza, ale jako członka partii. Natomiast kształtować mu karierę i możliwości pełnienia funkcji publicznej, uznawać, że państwo jest własnością jednej partii, to jest coś niespotykanego – mówił w Superstacji Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar..

Politycy PiS kilka dni temu stwierdzili u Misiewicza „brak kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa i innych sferach życia publicznego”. – To jest naruszenie jego prawa konstytucyjnego równego dostępu, bo już się z góry przesądziło o tym, że nie ma kwalifikacji. Można by się nawet zacząć zastanawiać, czy tak kategoryczne stwierdzenie nie narusza jego dóbr osobistych – stwierdził Bodnar.

Bartłomiej Misiewicz przestał być rzecznikiem MON, został jednak zatrudniony w PGZ na stanowisku pełnomocnika zarządu ds. komunikacji. „Rzeczpospolita” oraz „Fakt” podały w kwietniu informację o rzekomych zarobkach Misiewicza w PGZ. Według gazet będzie miał on zarabiać 50 tys. zł miesięcznie. Rzecznik PGZ zaprzeczył tym informacjom. Misiewicz rozstał się jednak ze spółką za porozumieniem stron. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu Misiewicza w prawach członka PiS i powołał komisję do wyjaśnienia sprawy. Dzień później komisja stwierdziła, że Bartłomiej Misiewicz nie ma kompetencji do pełnienia funkcji publicznych. 27-letni działacz zrezygnował z członkostwa w PiS.

Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska w Lex.pl

Ocena Czytelników
[Razem: 0 Średnio: 0]
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Możesz komentować z użyciem konta WordPress.com, Twittera, Facebooka, lub Google+.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o