Michał Gabriel-Węglowski: Krytyczna analiza projektu Prawa o ustroju prokuratury autorstwa Stowarzyszenia Lex Super Omnia

4.3
(3)

Przedstawiamy krytyczną ocenę projektu Ustawy Prawo o prokuraturze opracowanego przez autorów ze Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia, udostępnionego publiczności 29 września. Autor niniejszej analizy – prokurator dr Michał Węglowski – jest współautorem mało znanego publiczności projektu reformy prokuratury, nad którym nie przeprowadzono jak dotąd żadnej poważnej dyskusji. Jeden z doświadczonych prokuratorów powiedział Monitorowi, że dr. Węglowski zanadto skupił się na problemie przestępczości zorganizowanej. Być może teraz, gdy na stole leżą dwa dokumenty, zainteresowani siądą do tego stołu i zaczną rozmawiać, na razie bez polityków – to oni będą przyjmować ustawy –  tylko w gronie prokuratorów. I, być może, przygotują wspólne stanowisko. Z korzyścią dla wszystkich, czyli dla państwa.

Jeśli jest to niemożliwe, może trzecia strona powinna się w to włączyć – któraś z katedr prawa karnego, albo któryś z zaangażowanych w reformy NGO’s. 

Piotr Rachtan

Analiza projektu LSO (1)

 

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.3 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments