Jakub Tau: Cynowe medale

5
(3)

Nasi złapali paru rosyjskich szpiegów, a trochę później dywersantów (czy jak ich tam zwać), którzy próbowali wykolejać pociągi ze sprzętem dla Ukrainy. A więc polskie służby nie tylko podsłuchują polityków opozycji, ale naprawdę pracują dla kraju.

Wniosek z tego prosty: wkrótce wybory, niechby opozycja doszła do władzy, to rozprawi się… Właśnie, z kim się rozprawi?

Oto opowieść pewnego opozycjonisty z lat osiemdziesiątych: przesłuchiwało go dwóch, jeden wrzeszczał, machał rękami, a kiedy na chwilę wyszedł, ten drugi z ponurą miną zaczął powtarzać, że gówno go to wszystko obchodzi.

Wrzaskliwiec to karierowicz, a ten którego to wszystko gie obchodziło, to zwyczajny policaj; przyszedł do pracy w policji/milicji, żeby łapać włamywaczy.

Obaj skończyli tak samo, bo Macierewicz poobcinał emerytury mundurowe.

Jasne, można nie być wielbicielem gliniarzy, ale policja (policje?) nie jest od tego, żeby ją wielbić, tylko od roboty. Ostatnio doszli jej rosyjscy szpiedzy i dywersanci. I tu zaczyna się polityka, czyli co po wyborach, bez względu na to, kto wygra.

Czy policjom da się spokój, czy też zacznie się dzielić policajów na swoich i nie swoich.

Macierewicz przynajmniej ciął równo, ale teraz? Coś serce podpowiada, że politycy partii rządzącej wynagrodzą najbardziej zasłużonych damskich bokserów (strajk kobiet) za oddanie sprawie i komendanta, miłośnika strzałów w ciemno z pancerfausta.

A jeśli wygra opozycja? Paru, wraz z komendantem pójdzie w odstawkę, a reszta za zasługi i tak dostanie najwyżej cynowe medale, bo forsy nie ma. Patriotycznie jak cholera: dla kraju, nie dla mamony.

Jakub Tau

Zdjęcie ilustrujące: Medal Za udział w walkach w obronie władzy ludowej awers. Źródło: Wikimedia Commons. Autor: Krisgola

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments